Screenshoty i nové drby kolem údajného rebootu Silent Hill kolují internetem
zdroj: tisková zpráva

Screenshoty i nové drby kolem údajného rebootu Silent Hill kolují internetem

16. 5. 2022 15:30 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Informace, že se údajně chystá nový Silent Hill, koluje internetem už nějaký ten pátek. Loňské zprávy tvrdily, že by na novém Silentu Hillu měl dělat polský Bloober Team (tedy autoři The MediumBlair Witch), který má podepsanou smlouvu s Konami.

Podezření navíc nevyvrátil ani CEO firmy, Piotr Babieno, který se nechal slyšet, že studio více než rok pracuje na další hororové IP ve spolupráci se známým herním vydavatelem: „Nemůžu vám říct, kdo to je. Nemůžu vám říct, o jaký projekt jde. Ale jsem si jistý, že až si lidé uvědomí, že na něm pracujeme, budou nadšení."

 

Novou vlnu drbíků kolem projektu rozvířil o víkendu Twitter. Na ten unikly čtyři screenshoty z údajného projektu ze světa Silent Hill. To, že Konami ihned skočilo po uživateli AestheticGamer aka Dusk Golem, který fotky zveřejnil, trochu napovídá, že by dost možná mohlo jít o skutečné screenshoty. Podle Dusk Golema má jít o snímky z roku 2020 pro projekt, který byl původně naplánovaný na vydání v roce 2021. Covid ovšem změnil plány.

Podobné informace má i Jeff Grubb, novinář, který je častým zdrojem vcelku věrohodných zákulisních zpráv z herních studií. Ten se společně spolu s dalšími novináři shoduje na tom, že projektů ze světa Silent Hill je hned několik. Bloober prý pracuje na remaku Silent Hill 2. Ten by měl mít nově předělané puzzle, možná i konce, a hlavně by mělo jít o časovou exkluzivitu pro PlayStation.

Konami údajně původně chtělo remake oznámit loni na E3. Jestli se místo toho dočkáme nějakých konkrétních velkých oznámení během Summer Game Festu, na to si budeme muset počkat. Tamtamy ale dávají tušit, že fandové Silent Hillu se potenciálně mají na co těšit.

Nejnovější články