Mobilní Diablo Immortal si zahrají první hráči. Jak je to s mikrotransakcemi?
zdroj: Blizzard

Mobilní Diablo Immortal si zahrají první hráči. Jak je to s mikrotransakcemi?

18. 12. 2020 14:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Po delší době dostáváme zajímavé informace o chystaném mobilním akčním RPG Diablo Immortal. Předně se můžete začít hlásit do uzavřeného testování, i když šance, že Blizzard vpustí právě vás, je tentokrát mizivá. Přednost totiž dostanou hráči z Austrálie, ačkoliv vedoucí designer Wyatt Cheng ve svém videu nevylučuje účast hráčů jiných národností.

Vybraní šťastlivci jako první otestují systém levelování a celkovou hratelnost až po midgame. Budou moct dosáhnout sníženého stropu 45. úrovně, ale nebude jim odepřena možnost vyzkoušení zdejší verze systému paragon známého z Diabla III, i když v Diablu Immortal bude paragonů víc pro účely různých stylů hraní.

Dobrovolní testeři si vyzkouší povolání barbara, mnicha, lovce démonů a čaroděje, zatímco na bojovníka a nekromanta si musejí nechat zajít chuť. V Diablu Immortal budete vedle plnění hlavní dějové linky hledat klíče, které otevírají brány zvané Elder Rifts, jimiž se dostanete do kratších, náhodně generovaných dungeonů.

Wyatt Cheng se ve videu zmiňuje ještě o novém systému předmětů. Nalezené vybavení budete moct rozebrat a součástky z něj použít na vylepšení legendárních předmětů, aby vám vydržely déle, a držely tak krok s dalším nalezeným lootem. Legendární předměty nepůjde kupovat a směňovat, musíte je prostě najít.

A teď k tomu, co nás všechny hodně zajímá a co dost možná rozhodne o tom, zda hře dáme vůbec šanci – monetizaci. Diablo Immortal bude free-to-play. Celý hlavní příběh odehrávající se mezi Diablem II a Diablem III bude zdarma, stejně jako všechny budoucí updaty včetně nových povolání. To hlavní bude tedy dostupné všem zadarmo a nebude to schované ani za žádné otravné systémy s energií.

Tak na čem bude Blizzard vydělávat? Cheng zmiňuje dvě věci. Zaprvé battle pass, který dále nerozvádí, ale většinou nejde o nic, co byste museli mít, abyste si hraní užili. Zadruhé si za reálné peníze budete moct koupit takzvané „crests“, jejichž účelem je ulehčit či ztížit výše zmíněné dungeony a v obou případech vás za jejich průchod odmění lepším lootem.

Nepadlo jediné slovo o tom, kdy by Diablo Immortal mohlo vyjít. Zřejmě proto, že nadcházející uzavřené testování může odhalit nefunkční prvky, a vývoj hry by se tak mohl ještě protáhnout. Ale vyloženě se nabízí, aby se hra ukázala už za dva měsíce v rámci festivalu BlizzConline.

Pokud to bude ještě brzy na odhalení data vydání, snad dostaneme aspoň další záběry a informace. A nedivil bych se ani okamžitému spuštění otevřené bety přímo během festivalu.

Nejnovější články