Je to oficiální: Nový Xbox vyjde v listopadu
zdroj: Xbox Wire

Je to oficiální: Nový Xbox vyjde v listopadu

12. 8. 2020 9:18 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Možná aby uklidnil zjitřené duše zoufající si nad odkladem Halo Infinite, vystoupil šéf marketingu Xboxu Aaron Greenberg na Twitteru a sdílel článek z magazínu Xbox Wire, který nese jedno důležité poselství – Xbox Series X dorazí na pulty obchodů letos v listopadu. Zatím sice neznáme konkrétní datum, ale Microsoft slibuje, že je rozhodně nač se těšit.

Zmiňovaný článek opět vypisuje množství výhod, které si pro nás nová konzole chystá. Její majitele čekají tisíce dostupných her pocházejících ze čtyř generací herních zařízení, více než stovka z nich bude navíc optimalizována pro výkon Xboxu Series X. Ještě letos má navíc vyjít (nebo už vyšlo) víc než 50 her, které si na nové konzoli budete moci zahrát. Patří mezi ně Assassin's Creed Valhalla, Watch Dogs: Legion nebo třeba Gears Tactics.

Mezi další zmiňované výhody patří podpora až 120 FPS, hardwarově akcelerovaného DirectX raytracingu, rychlejší nahrávací časy a funkce Quick Resume, která umožní plynně přecházet z jedné hry do druhé. Zapomínat nemáme ani na Smart Delivery, tedy službu, díky níž si hry zakoupené na aktuální generaci nebudete muset znovu kupovat na té nové.

No a k tomu všemu je tu samozřejmě Game Pass a také streamování přes xCloud. Microsoft zkrátka ve snaze osladit hořkou pilulku z odkladu Halo Infinite vytahuje všechny své trumfy. Budou ale stačit na souboj se silnými herními značkami, které má v rukávu konkurenční PlayStation? To ukáže až čas.

Nejnovější články