Čeští vývojáři oznamují mobilní sci-fi střílečku Dead Effect
zdroj: tisková zpráva

Čeští vývojáři oznamují mobilní sci-fi střílečku Dead Effect

14. 5. 2013 17:09 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Prozatím nepojmenovaná skupina zhruba desíti českých vývojářů dnes ústy Michala Hochmajera oznámila sci-fi střílečku Dead Effect pro iOS zařízení, která kráčí v úspěšných stopách mobilních akcí od brněnského týmu Madfinger Games.

První záběry ze hry prozrazují, že se tvůrci soustředí na kvalitu audiovizuálního zpracování, kterou by v ideálním případě měla samozřejmě podpořit zábavná hratelnost a v kampani i napínavý příběh s typickou zápletkou – vesmírnou loď ESS Meridian postihne během cesty za kolonizací první planety (Tau Ceti) neznámá katastrofa, která vědecko-vojenskou posádku promění v hordu nemrtvých. Až na členy speciálního komanda, které musí agresivnímu nepříteli ve značné přesile čelit.

Role hráče je tedy jasná – střílet „zombíky“, postupovat dopředu koridory vesmírné bárky, upgradovat zbraně, popřípadě plnit úkoly, které jim vývojáři nastrčí pod nos. Chybět by prý v Dead Effect neměly ani bojové arény, kde se zřejmě bude odehrávat nekonečný masakr, dokud vás nepřítel nakonec neudolá.

...

Tvůrci pracují na Dead Effect v typických indie podmínkách (za vlastní úspory, většina z nich ve volném čase, atd.) několik měsíců, vydat by hru chtěli na Appstore v druhé polovině léta za blíže nespecifikovanou, ale prý příznivou, sumu.

S verzemi pro PC či jiné mobilní platformy zatím vývojáři nepočítají (tolik práce navíc už by momentálně nezvládli), ale dá se předpokládat, že když se hra uchytí na iOS, určitě o portech minimálně začnou uvažovat. Nezbývá, než jim držet pěsti, každý úspěch lokálních vývojářů je dobrý pro celou scénu. Podpořit je můžete svých názorem třeba na Facebooku.

Nejnovější články