zavřít

Samurajská odyssea Ghost of Tsushima vyjde v červnu i s českou lokalizací

PlayStation 4 PS4 Pro

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jedna z hlavních letošních exkluzivit PlayStationu 4 vypráví příběh samuraje Džina, který bojuje proti mongolské invazi na jeho domovský ostrov Cušima. Na rozdíl od mnoha titulů si na ni ovšem nemusíme počkat do podzimu, ale dočkáme se už v létě, přesněji řečeno 26. června, kdy hra vyjde.

zdroj: Archiv

Společně s oznámením data vydání jsme se i dozvěděli, že Ghost of Tsushima bude mít české titulky, což jistě mnoho hráčů ocení. Alespoň si pak budou moci v klidu pustit japonský dabing, protože jak dokazuje nový trailer, ten anglický připomíná spíš Posledního samuraje…

Trailer se víc zaměřuje na příběhové pozadí samotné invaze. Vidíte v něm jak Džin, pravděpodobně v slavném a zcela marném jízdním útoku guvernéra Só Sukekuniho, končí v zajetí. Tady se představí hlavní nepřítel, mongolský vojevůdce Chótun Chán. Ten po Džinovi chce, aby mu pomohl přesvědčit obyvatele Cušimy, aby s Mongoly spolupracovali.

Další důležitou postavou je Džinův strýc Šimura. Ten slouží jako otcovská postava pro mladého samuraje a posléze, kdy Džin začne pobíjet invazní síly pomoci lsti a klamu, kritizuje to, že opustil cestu samuraje. Což je dost romantizovaný a pokřivený náhled na samurajský morální ideál, ale to je asi u podobných her západní provenience nevyhnutelné.

Ghost of Tsushima vychází 26. června na PlayStation 4 s českými titulky.

zdroj: Archiv

Tagy: Japonsko akční

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.