zavřít

Drsný survival Symmetry vás za měsíc naučí kanibalismu

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Ve vzdálené budoucnosti narazí výzkumné plavidlo na opuštěnou planetu kdesi v hloubi vesmíru. Přirozená, neopatrná touha objevovat zapříčiní zřícení raketoplánu na povrch této pozoruhodné planety a stane se osudnou značné části lidské posádky. Co se stane se zbytkem přeživších? To už je na vás.

Symmetry je další z řady survival her, které do role hlavního nepřítele vedle hladu jmenují krutou zimu. Podmínky na mimozemské planetě jsou extrémně nevhodné k životu, který jste zde znenadání nuceni žít. S malou partou přeživších kosmonautů si nejprve obstaráváte jídlo a teplo, ale vaším hlavním cílem je zprovoznit loď a co nejrychleji odsud vypadnout.

Závodíte totiž s časem. Zima je každým dnem krutější a krutější, a postupně se začínají objevovat i různé nadpřirozené anomálie. Musíte přijít na to, jak pěstovat rostliny, jak zprovoznit podomácku vyrobenou elektrárnu, čas od času si dáte šlofíka a rovněž vás trápí morálka.

Hra vám sama náhodně přidělí kosmonauty s vlastní osobností a příběhem (tím je tedy zajištěna znovuhratelnost), a každý z nich řeší otázku – jsme jedinci nebo skupina? Budu sobec, nebo se podělím? Pak je tedy také velkou otázkou, o co se budete dělit. Když vám v takto přísných podmínkách zemře kamarád, řádně ho pohřbíte, nebo díky jeho výživnému masu sami přežijete pár dalších dní?

Tvůrci ze Sleepless Clinic slibují v kampani nepředvídatelný vývoj příběhu, a po jeho odehrání se vám odemkne možnost nekonečného survivalu. Nezní to vůbec špatně, a 2D survival s takto unikátní grafikou se jen tak nevidí. Symmetry vychází již 20. února na Steamu za 10 eur, na PlayStation 4 a Xbox One za 15 eur.

Tagy: budoucnost sci-fi survival

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.