Video

Ve hře podle Rychle a zběsile zastavujete vesmírnou raketu

28. 5. 2020 13:19 | autor: Patrik Hajda |

Tvůrci série Project CARS, tedy seriózní simulace s nádherně zpracovanými závodními speciály, se vrhli na ryze arkádovou závodní hru plnou akce, která adaptuje populární filmovou sérii Rychle a zběsile. Fast & Furious Crossroads bude kráčet ve šlépějích předlohy, takže se připravte na totálně přepálenou akci, licencovaná vozidla a známé postavy.

Do úplně nového příběhu se vrací staří známí jako Dominic Toretto, Letty Ortiz a Roman Pearce v podání herců Vina Diesela, Michelle Rodriguez a Tyrese Gibsona, kteří díky bohu nadabují sami sebe. Přidají se k nim další dvě postavy tvořící novou Dominicovu rodinu, na jejíž bedrech bude další záchrana světa.

Soudě dle nových záběrů nebude o šílené situace nouze. S pomocí přidělaných kulometů, čepelí na discích kol či obřích koulí tažených na laně se vypořádáte s nepřátelskými vozidly, ať už půjde o obrněné džípy, tanky, gigantická vznášedla nebo třeba vesmírnou raketu.

Fast & Furiuos Crossroads zní na papíře docela dobře. Rodokmen studia dává tušit vytříbený jízdní model, přítomnost licencí (filmu, herců, značek aut) zaručuje tříáčkový pocit a od příběhu nemůžeme čekat nic jiného než kvalitní béčko.

Jenže když se od papíru odtrhnete a zadíváte se do oficiálních záběrů z hraní, nadšení rychle vychladne. Možná jde jen o špatně zvolenou prezentaci, ale hra z videa nepůsobí nijak valně. Grafika se nemůže měřit se současnou produkcí, hlášky aktérů nikoho nevytrhnou, obecně veškeré efekty, které budou hrát prim, působí silně zastarale a jednoduché prvky rozhraní, zejména symboly schopností s cooldownem, vypadají jak z prototypu. Jízdní model není na základě videa možné hodnotit, ale ani tak z něj nemám dobrý pocit.

zdroj: Slightly Mad Studios

Zajímavě působí snad jen možnost přepínat mezi jednotlivými řidiči v průběhu akce, což by nemělo být jen devízou singleplayerové kampaně, ale nějakým takovým způsobem by mohl fungovat i multiplayer, o kterém stále nevíme nic konkrétního.

Co si budeme povídat, moc dobře to nevypadá a optimistovi ve mně nezbývá než doufat, že výsledek bude mnohem lepší. Pesimista ho ale silně překřikuje (což u mě nebývá zvykem). Přesvědčíme se 7. srpna, kdy Fast & Furious Crossroads vyjde na počítačích, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články