zavřít

Perská říše musí padnout! Vyzkoušejte si egyptskou akční hru Knights of Light

Windows PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vždycky mě fascinovala otázka, jak se rané Arabské říši povedlo tak rychle a efektivně expandovat do všech směrů, zlikvidovat Sasánovce, téměř rozdrtit Byzanc a během jediného století se prohnat až do francouzských polí, kde na ni konečně dopadlo kladivo. Budu-li věřit akční hře Knights of Light, měli s tím něco společného neporazitelní válečníci schopní během pár vteřin vykosit celé pluky nepřátel. Za dva takové bijce si v blízké době budete moci zahrát.

zdroj: Archiv

Knights of Light se odehrávají v 7. století našeho letopočtu na území dnešního Iráku a pojednávají o bitvě u al-Qádisíje, kde se střetli muslimové a Sasánovská říše, tedy nástupnický stát někdejší Persie. A na obou stranách válčí hrdinové, jak ukazuje nový trailer:

zdroj: YouTube

Dva protagonisté jsou elitními válečníky Chalífátu a zároveň bratry nejen ve zbrani, ale i krví. Každý z nich se může pochlubit svým vlastním stylem bojování, který, pokud lze soudit z raného videa, nebude příliš realistický: bráchové střílejí lukem jak Legolas, jednou ranou meče se zbaví obrněného pěšáka a ještě jsou schopní vypustit plošné superschopnosti.

Egyptští tvůrci lákají nejen na boj muže proti muži, ale i na bitvy obrovských armád, kde budete velet svým vlastním jednotkám. Připomíná vám to Mount & Blade? Právě kultovní RPG tureckého studia TaleWorlds citují autoři jako svou primární inspiraci, spolu se Zaklínačem. To jsou velice pěkné vzory, ale ke hře takové kvality vede ještě dlouhá cesta.

Ta cesta započne na Steamu v předběžném přístupu 29. února a hra v něm hodlá strávit minimálně dva roky do vydání betaverze a pak několik měsíců navíc, než vyjde finální produkt. Je to dlouhá doba, ale jak píšou sami autoři: „Být herními vývojáři v Egyptě a na Blízkém východě je ohromná výzva. Herní průmysl v regionu je poměrně omezený a primitivní.“

Proto jsou potřeba fanoušci, komunita se zkušenostmi z podobných her, která by mohla vývojářům čas od času poradit, kterým směrem se vydat dál. Pokud na něco takového máte chuť a chtělo by se vám zlomit páteř poslední velké Perské říši dávnověku, vyhlížejte poslední únorový den.

Tagy: Irák historie RPG

Zdroje: Steam,YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.