Atmosféru v Alien: Isolation obstarají autentické zvuky a dynamická hudba
zdroj: Archiv

Atmosféru v Alien: Isolation obstarají autentické zvuky a dynamická hudba

4. 4. 2014 12:15 | Video | autor: Adam Homola |

I kdyby letos v říjnu nevyšlo nic jiného, minimálně horor Alien: Isolation by měl svojí intenzitou podzimní plískanice pořádně pročísnout. Už jen fakt, že konečně nepůjde o akční hru, ale o atmosférický horor, zaujal hned ze začátku. Dobrý horor si ale bez dobrého zvuku dokáže představit jen málokdo a jsou si toho vědomi i vývojáři ze studia Creative Assembly, kteří se v novém videu o vývoji hry chlubí promakanými zvuky a dynamickou hudbou.

Proces přípravy hudby nezačal vytažením hudebního motivu z filmového Aliena (1979) z archívu a zkopírováním do hry, tak jak to umí jiní "umělci". Tvůrci si naopak sehnali nové hudebníky a několik lidí, kteří se na původním soundtracku podíleli, a celý jej nahráli znova v odpovídající kvalitě. Podobně vývojáři postupovali i v případě zvuků, které už sice z archívu vytáhli, ale nahráli je znova s důrazem na maximální míru věrnosti.

Mnohem zajímavější je ale design herní hudby. Nebude statická, naopak - přizpůsobí se dění ve hře, tedy tomu, co budete dělat vy i vetřelec.

Pokud se třeba budete krčit někde pod pultem a uslyšíte, že se ve vaší blízkosti pohybuje vetřelec, hudba se změní, aby odpovídala napínavé situaci. Jakmile bude po všem, zase se uklidní, a když se budete s vetřelcem někde nahánět, klidné melodie hrát asi zrovna nebudou.

Tvůrci si dávají na designu hudby a zvuků záležet, nic jiného jim ani nezbývá. Když se bude velká část hry odehrávat v tmavém prostředí, budete se často řídit jen podle sluchu. Musím uznat, že minimálně z videí zní zvuk a hudba dobře, ale o pravých audio kvalitách se přesvědčíme až 7. 10. 2014, kdy Alien: Isolation vyjde na PC, PS3, PS4, X360 a Xbox One. Snad si snad spravíme chuť po Aliens: Colonial Marines, nejenom po stránce zpracování hudby a zvuků.

Nejnovější články