zavřít

Vyzkoušejte rande nanečisto s interaktivním filmem Interande

Windows MAC

- Téma autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Na diskotéce jsem byl naposledy nikdy, takže interaktivní film Interande je pro mě vlastně exkurzí do neznámého světa, kde to bliká, hraje tam neznámá hudba a popíjí se tam neznámé drinky. A přestože naživo nemám ani teď moc chuť tento specifický mikrosvět prozkoumávat, jsem z Interande zcela po pravdě úplně paf. Sami tvůrci sice projekt označují za interaktivní film, ale já bych se vůbec nebál pohledu z druhé, té naší, strany odkud Interande je prostě klasická FMV adventura.

Už jen samotná volba odpovědí, které určují další vývoj událostí a ve výsledku i vedou k jednomu z několika konců, totiž představuje míru hráčova zapojení, kterou se podle mě nemohou často pochlubit ani různé ryze herní projekty – třeba poslední produkce studia Quantic Dream se mi v této souvislosti dere na jazyk. Nechci ale nutně řešit, jak moc je Interande hra nebo film – v prvé řadě chci na tento projekt upozornit ty, co o něj zatím ještě nezakopli, protože jej zdobí prvotřídní technické zpracování a přirozené výkony herců. Bez nich by se jednalo jen o dobře technicky zvládnutou trapárnu, kterých jsme si v posledních letech 20. století užili více než dost. Interande si můžete zahrát za tímto odkazem přímo v prohlížeči a opravdu vám to doporučuju, už jen ze studijních důvodů. Formátů schopných pojmout herní principy je totiž zjevně mnohem více, než jen ty klasické videoherní, kterými se tu každý den zabýváme. A je dobré nechat si takto rozšiřovat obzory!

Tagy: adventura interaktivní film

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.