zavřít

Nový update survivalové The Long Dark zvětšuje mapu a vytváří chytřejší zvířata

Windows MAC Linux

- Téma autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Sníh je fajn v rozumné míře, když však sníh představuje vašeho neustále přítomného společníka, je zkrátka a dobře něco špatně. A přesně takovouto nezáviděníhodnou situaci simuluje hra o přežití The Long Dark z dílen týmu Hinterland Studio Inc. V The Long Dark se ocitáte po letecké nehodě sami v divoké zamrzlé kanadské pustině po blíže neupřesněném globálním neštěstí. Nově vydaný patch pro early access verzi vám přežití v divočině nijak neusnadní, dává však hráčům bohatší schopnosti a podstatně zvětšuje pole působnosti.

V pořadí již 21. update posouvá hru do verze 0.192 a ani zatím se hra nedostává z alfa verze a na Steamu se tak hra stále ještě honosí a jistě i dlouho honosit bude nálepkou Early Access. Dnes představená aktualizace je však skutečně významná a autoři na to upozorňují nejen tiskovou zprávou, ale především také líbivou infografikou. Ta upozorňuje na fakt, že do hry přibyla nová oblast s rozlohou téměř deseti kilometrů čtverečních, jež prakticky zdvojnásobuje herní mapu. Hráči se mohou těšit na opuštěná pole, ale třeba také na nebezpečné vesnice.

the_long_dark_patch

Mezi další novinky patří možnost sbírat několik nových surovin a tvorba pochodní, s nimiž půjdou nově odstrašit vlci. Možná. Co se fauny obecně týká, ta dostala do vínku vylepšenou umělou inteligenci a například predátoři se nově nechají nalákat na maso či pach krve. Poslední konkrétně zmiňovanou novinkou je přepracovaný inventář, ve kterém by odteď měla být orientace podstatně pohodlnější. Nekonkrétní jsou autoři ohledně nového přírůstku mezi místní zvířenu. Něco tam venku je, ale na to co si už hráči musí přijít sami.

Co se technické stránky věci týče, autoři údajně zapracovali na optimalizaci hry, ta má však ještě k dokonalosti daleko (a The Long Dark tak má zatím nepříjemné nároky na výkon procesoru) a pravděpodobně se nijak výrazně nezlepší, dokud vývojáři nedostanou do rukou pátou generaci enginu Unity. Každopádně aktuální update je skutečně výrazný a nabízí hodně nového obsahu k prozkoumání. Jen si tuhle hru na přežití zkuste.

Tagy: zima survival

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.