Máte námět či připomínku? Napište nám
Co přináší nová verze Steamu hráčům (DotA 2!) a vydavatelům?
zdroj: Archiv
Téma

Co přináší nová verze Steamu hráčům (DotA 2!) a vydavatelům?

18. 7. 2011 17:37 | autor: levis |

Steam začal čerstvě používat nový kód pro své servery i klienty, což bude mít několik důsledků: uživatelům se slibuje rychlejší download na nejrůznějších místech světa a vydavatelům zase podstatně snadnější proces nahazování jejich her. Díky zvýšené průchodnosti datového toku by se nyní Steam neměl hroutit, když vyjde nějaká velká áčková pecka a všichni ji začnou stahovat naráz. Kromě toho teď servery umí posílat data na různá místa po světě a nesabotovat přitom uživatelům jejich individuální rychlosti.

Veškeré posílání souborů nyní funguje přes protokol HTTP a bude využívat principů cachování, s nimiž pracují samotní poskytovatelé internetu. Pro koncové uživatele, jako jste vy, to má ve finále znamenat i menší objemy souborů - nová verze Steamu totiž konečně reflektuje svůj dlouhodobý neduh, kdy po změně jediného souboru museli hráči stahovat znovu celý balíček. Nový klient si umí ze serveru stáhnout jen změněný soubor a při updatech vás nebude nutit znovu protáčet stovky megabajtů či gigabajtů zbytečně jako tomu doposud bylo v případech, kdy např. vývojáři předčasně vypustí nedodělanou verzi hry a pak nemohou uvolnit maličký patch s opravenými dvěma soubory.

Pro koncové partnery Steamu nový kód znamená, že vydat jednu svoji hru a dopravit ji až na Steam je od nynějška podstatně lehčí a tudíž by se nabídka služby měla rozrůstat rychleji. A konečně tohle vše má být základem několika dalších funkcí, které Steam v dalších týdnech přidá: bude tu možnost naplánovat si dopředu automatický download či ručně ovládat rychlost stahování, případně možnost určit priority, které soubory downloadovat jako první.

Chystá se i služba, která by vám dovolila updatovat hru přímo za chodu - Steam příslušný patch stáhne, zatíco budete hrát, a po skončení hry jej sám aplikuje. První hrou, která bude na tomto principu fungovat, je DotA 2 od Valve. Chcete si nový Steam vyzkoušet nyní? Pak si z obchodu stáhněte nějaký HD trailer v rozlišení 1280x720p - vzhůru do toho!

Nejnovější články