Cal Kestis gladiátorem. Star Wars Jedi: Fallen Order dostává velký update zdarma
zdroj: Foto: Electronic Arts

Cal Kestis gladiátorem. Star Wars Jedi: Fallen Order dostává velký update zdarma

5. 5. 2020 13:15 | Téma | autor: Václav Pecháček |

4. květen je od nepaměti zasvěcen Hvězdným válkám (May the fourth, may the Force, však víte). Tento svátek z nejposvátnějších respektují i tvůrci výtečné akční hry Star Wars Jedi: Fallen Order, kteří do svého díla znenadání napumpovali zbrusu nový obsah. Radostí si poskočí ti, které na dobrodružství Cala Kestise bavilo zejména máchání světelným mečem.

Boj ve Fallen Orderu je už v základu docela výzva, protože se na poměry mainstreamové hry až překvapivě podobá Dark Souls (i když Honza Slavík by argumentoval, že přesnějším přirovnáním je Sekiro). Vývojáři si teď připravili výzvu dodatečnou: sérii arén, které doopravdy otestují vaše válečnické schopnosti.

V každé výzvě se na vás pohrnou vlny nepřátel, a pokud je porazíte, vysloužíte si nějaké ty hvězdičky, za něž následně obdržíte kosmetické odměny. Výzvy jsou míněné pro veterány, kteří už odemkli všechny Calovy schopnosti, ale vyzkoušet si je může každý, kdo si v libovolné části hry zamedituje. Právě v meditačním menu se totiž do arén rozesetých po všech možných planetách i inkvizitorské základně dostanete.

A čeká tam na vás ještě něco jiného, zajímavějšího pro všechny, kdo by místo předpřipravených bitev raději dali přednost vlastní kreativitě – mód Battle Grid. V něm si můžete vlastnoručně vytvořit unikátní bitvu – nechat se obklíčit stormtroopery, podat si pár létajících žoldáků… nebo se ponořit do Calových nejčernějších vizí a utkat se s jeho padlým mistrem Jaro Tapalem, či dokonce s temnou verzí samotného Cala.

Star Wars Jedi: Fallen Order - update zdarma zdroj: Electronic Arts

K oběma bojovým módům se ale váže jedno omezení. Aby si lidé, kteří hrají Fallen Order poprvé, nekazili zážitek spoilery, budou arény i Battle Grid dostupné až v režimu New Journey +. Nevěděli jste, že hra nějaký takový režim má? To jste ani nemohli, protože ho rovněž odemyká nový update.

Znamená to, že s Calem vyrazíte na cestu pěkně od začátku, bez pokročilých schopností, protože kdybyste je dostali dřív, level design závislý na jejich postupném odemykání by byl beznadějně rozbitý. A v čem že tedy spočívá to plusko? Vývojáři vám zkrátka nechají všechny kosmetické věcičky, které jste si odemknuli, takže nemusíte opět prolézat každou bednu. A nebojte, všechny prázdné kontejnery budou označené, abyste omylem neotevírali schránky s ničím.

zdroj: Electronic Arts

New Journey + má kromě bojových výzev v rukávu ještě jedno exkluzivní lákadlo: speciální skiny. Do boje se můžete vydat v Calově inkvizitorském skinu včetně rudého světelného meče (titulní obrázek) a rovnou si i upravit jeho jílec díky skinům z dvojitého setu Protection and Defense.

Star Wars Jedi: Fallen Order - update zdarma zdroj: Electronic Arts

Další novinky, které update přinesl, se týkají zejména přístupnosti hry pro všechny možné skupiny hráčů. Například je teď možné přeskočit sekvence, které po vás vyžadují zběsilé mačkání jednoho tlačítka. Všechny změny pro vás autoři shrnuli zde.

Nejnovější články