zavřít

Po boku družky v Prince of Persia.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Následnice odvěkých strážců bude vaším vypravěčem, kompasem, kouzelníkem i asistentkou v bitvách. PREVIEW #2

Ilustrované dobrodružství Prince of Persia: Prodigy v hlavní roli s náhodným cestovatelem z pouště, který se připlete k vypuštění zlého boha na svobodu a zaváže se k jeho uvěznění zpět pod Strom života, již zběžně znáte. Nově se však ví o roli, kterou v celém příběhu bude mít družka budoucího prince, sličná Elika. Ta nebude nikým menším než přímou následnicí Ahuras čili odvěkých strážců zlého boha, a právě ona v sobě ponese moc poslat zlosyna zase zpět do vězení uvnitř Stromu života.

Ačkoliv to si přímo říká o kooperativní akci s kamarádem, tato možnost ve hře bohužel nebude. Elika přes své rozličné role zůstane vždy jen vaším doprovodem, vypravěčkou celého příběhu a věrnou družkou řízenou umělou inteligencí. Nebudete jí tedy moci přímo ovládat, ale kdykoliv během hry ji půjde požádat o pomoc stisknutím jednoho tlačítka s proměnlivou funkcí. Uprostřed bitvy vám společnice skočí na záda a napadne nepřítele (přesně jako ve včerejším traileru) nebo pomůže s náročnějším lezením po skalách.

Přesto budete mít zčásti vliv na to, co Elika udělá. Stiskněte tlačítko během souboje třikrát: vaše družka přiskočí k nepříteli a třikrát jej udeří, načež zase odstoupí a přenechá vám hlavní slovo. Navzdory podobným situacím však bude její hlavní schopností kouzlení, o čemž však autoři dosud mlčí. Jistě také potěší, že Elika bude během celé hry nesmrtelná, a pokud během souboje přijdete o všechny životy, v poslední vteřině vás zachrání před protivníkovým smrtelným úderem.


včerejší screenshoty z UbiDays '08

To pořád není všechno. Pokud se v otevřeném herním světě náhodou ztratíte, Elika bude vaším kompasem a efektním paprskem světla vám ukáže, kam se máte vydat dál. Podobně bude asistovat i s řešením puzzlů, kterých má být oproti původní trilogii být podstatně méně, protože tentokrát je důraz kladen především na akrobacii a souboje výhradně jeden na jednoho.

Zatímco v postavě samotného prince se autoři nechali inspirovat Sindibádem, Hanem Solo z Hvězdných válek či dokonce pouštním banditou z čínského filmu Tygr a drak, tvářička Eliky (připodobňována k herečce Natalie Portman) má prý vzdát hold Keiry Knightleyové a její roli v Pirátech z Karibiku.

Prince of Persia (s pořád jen spekulovaným podtitulem Prodigy) je v montrealském studiu Ubisoftu ve vývoji přes dva roky a spatří světlo na PC, X360 a PS3 letos před Vánoci - více informací v dosavadním zpravodajství:

Prince of Persia Prodigy - UbiDays média  [28.5.2008 22:44 - jd]
Cestovatel z pouště v Prince of Persia Prodigy  [24.5.2008 14:14 - levis]
Prince of Persia Prodigy screenshoty  [22.5.2008 00:00 - levis]
Trojice artworků z Prince of Persia Prodigy  [19.5.2008 12:12 - levis]
Běhání po stěnách v novém Prince of Persia Prodigy  [5.5.2008 09:09 - levis]
zdroj: IGN, Gamespot, Pro-G

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.