Kvůli odlišným schopnostem Corva a Emily si budete chtít zahrát Dishonored 2 dvakrát
zdroj: tisková zpráva

Kvůli odlišným schopnostem Corva a Emily si budete chtít zahrát Dishonored 2 dvakrát

10. 5. 2016 11:38 | Preview | autor: Aleš Smutný |

Už v první Dishonored spočívala hlavní zábava v možnosti hrát si s Corvovými nadpřirozenými schopnostmi. V druhém dílu ale bude tento herní prvek rozšíření hned do několika dimenzí. Tou první je logicky fakt, že budete moci hrát za Corva i Emily, přičemž oba disponují velmi odlišným souborem schopností. Navíc, tvůrci tentokrát chtějí podpořit volbu určitého herního stylu a tak budou k dispozici stromy schopností, kde se budete moci věnovat třeba jen nezabijáckému přístupu a nebo naopak tomu, kde po vás zůstávají haldy mrtvol.

Starý Corvo, lepší Corvo

V rozhovoru pro Game Informer Harvey Smith říká, že se stromy schopností budou lišit. Některé budou lineární a teprve po čase se začnou větvit, jiné budou od začátku košaté a budete volit hned v prvním kroku. Navíc autoři představili staronové schopnosti, které najdete u Corva a především zcela nové, jimiž disponuje Emily. Co se týče Corva, hraní za něj by mělo být jako návrat do prošlapaných bot. Staré známé schopnosti jako Blink, jen tentokrát vylepšené, takže nebudete mít pocit, že hrajete jedničku v novém prostředí.

Kupříkladu Blink, tedy teleportace, už bude mít upgrade, jímž disponoval Daoud v Knife of Dunwall, tedy zmrazení času ve chvíli, kdy se nehýbete. Tedy, Corvo jej bude mít, pokud si jej zvolíte ve stromu schopností. Další modifikací je udržení setrvačnosti při teleportu, což znamená, že můžete na přenos navázat skopnutím strážného a nebo přímo zabitím.

zdroj: Archiv

„Rentgenová“ Dark Vision bude více ve stylu fantaskního žánru a méně vojenských stříleček. Navíc bude fungovat tak, že s odstupem osmi vteřin vyšle trojici impulzů, takže při pohybu mezi impulzy můžete pokrýt větší prostor. Ačkoliv v Karnace není mor, pořád tu jsou krysy, které může Corvo ovládat s Devouring Swarmem. Ten pořád umí rychle sežrat mrtvolu, což ale tentokrát má další efekt.

Deinsekce krysami

Na mrtvolách se množí nový typ enviromentálního nebezpečí, hmyz blodflies, který si z mrtvoly udělá hnízdo, naklade vajíčka a následně z něj vylétnou desítky hmyzáků. Pozření mrtvoly tomuto procesu zabrání. Logicky ale bloodflies berou krysy jako přirozené nepřátele a útočí na ně. S vylepšením Devouring Swarmu můžete mít větší hejno krys a nebo ovládat dvě hejna najednou.

Posession bude také fungovat stejně a přitom lépe. Při posednutí člověka můžete s vylepšenou verzí vydržet déle, můžete rychleji měnit posedlé oběti a tak „skákat“ mezi nimi a především, půjde posednout mrtvolu. To bude šikovné jak při snaze uniknout před pronásledováním, tak při průzkumu lokace z „netradiční“ pozice. Bend Time nově umožní při vylepšení po zamrznutí času trochu jeho tok popostrčit. To když třeba vypustíte krysy a potřebujete, aby někoho rychle snědly.

Démonická Emily

Popravdě řečeno ale většinu z těchto schopností známe a bude mnohem zajímavější sledovat, s čím přijde Emily. Přijde mi, že jí dal Outsider mnohem démoničtější schopnosti, které evokují temné síly. Což neznamená, že s nimi nebude zábava, právě naopak. Emily má třeba místo Blinku Far Reach. Jde o chapadlo, jímž se chytíte vzdáleného objektu a přitáhnete se k němu. Pozor, na rozdíl od Blinku vás mohou nepřítelé při tomto pohybu vidět. Na druhou stranu, Far Reach vám umožní i přitahovat předměty k sobě, případně s vylepšením sebe k nepříteli a nebo naopak. Třeba si stáhnete strážného z ochozu a pak… to už je na vašem stylu.

Pro fandy plížení zní skvěle Mesmerize. S jeho pomocí před oběť vyčarujete pro ní velmi nepříjemnou vizi, která ji zcela rozhodí. Vy se pak můžete proplížit kolem a nebo ji v tomto stavu zlikvidovat. S vylepšením můžete takto postihnout hned kvarteto obětí najednou. Jasnou jedničkou, v řadě schopností je ale Domino, se kterým se užije spousta legrace. Umožní vám prolinkovat až čtyři osoby. A co se stane jedné, to se stane i těm ostatním v řetězci. Ano, funguje to přesně tak, jak vás napadlo. Propojíte kvarteto stráží, jednomu necháte pod nohama explodovat minut a pak už jen sledujete, jak kolem létají lidé.

zdroj: Archiv

Zahrajeme si domino

Nicméně, nemusí zůstat jen u zabíjení, možností je prostě spousta. Člena řetězce můžete jen omráčit, teoreticky asi půjde i rozšířit počet jedinců zasažených Mesmerize. S Dominem bude zábava experimentovat, na což byla jak dělaná už první Dishonored. Z jiného ranku je Shadow Walk, kdy se Emily změní v malé stvoření stínu. Je menší, snáze přehlédnutelná, protáhne se malými prostory, ale po prvním smrtícím útoku kamufláž spadne. Pokud jste ale měli zabít jednoho člověka, víc asi nepotřebujete.

Zajímavě zní Doppelganger, kdy Emily vytvoří svůj klon. V základu může třeba jen odlákat pozornost, ale tvůrci poznamenávají, že jde využít i s Dominem. Pokud se nemůžete dostat k členovi řetězce Domina na blízko, abyste jej (a další členy) omráčili, vyřešte to Doppelgangerem. Propojíte jej s vojáky, svůj klon v klidu za rohem bacíte po hlavě a problém vyřešen.

Prostě a jednoduše, Dishonored 2 se začíná formovat jako hra, u níž ji budu chtít projít dvakrát. Schopnosti obou protagonistů jsou natolik odlišné, že, i kdyby nebylo trochu větveného příběhu, bych stejně chtěl zkusit jak vylepšeného Corva, tak i zcela neokoukanou Emily. Dishonored 2 vyjde 11. listopadu na PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější články