zavřít

Vlna remaků sílí, nové verze se dočká i střílečka Rise of the Triad

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

V dnešní době přebujelých remaků pro mobilní a HD remaků pro klasické platformy se může nové verze dočkat kdejaká obskurní záležitost z videoherních archivů a došlo tedy i na střílečku Rise of the Triad z roku 1995. S klidem ji označuju za obskurní, ale jen proto, že hra taková byla záměrně. Jinak proti ní neřeknu ani popel, protože mě ve své době bavila víc, než DOOM - byla nádherně bláznivá a na konto programátorského a designerského génia Toma Halla (Anachronox) dokázala zastaralý Wolfenstein 3D engine vybavit řadou, tehdy pokrokových, technických i herních fines, jako byla imitace schodů či více podlaží, dual wield, mlha a jiné hovadinky. Ta hra prostě ve své době vypadala skvěle a zakomponováním silně arkádových prvků (sbírání minci wtf) i zbraní si mě získala. Ale vůbec nevím, jak se postavit k remaku, o kterém Scott Miller hovořil už v roce 2009…

Remake ROTT mají na starosti Dánové z Interceptoru (makají i na DN3D: Reloaded), používají při tom Unreal Engine 3 technologii a slibují zachovat bláznivý naturel původní hry v podobě level designu, zbraní, herních módů i levné metalové muziky. 

Ve dvacítce singleplayerových úrovní budete poslouchat krásně trapné hlášky pětice hratelných agentů H.U.N.T. (High-Risk United Nations Taskforce), jak budou každý po svém, ale hlavně za doprovodu potoků kečupu, mastit nácky s pomocí ne zcela tradičních (Drunk missile) i tradičních (různé pistolky) zbraní, objevovat tajná místa v levelech, sbírat po mariovsku mince a nově také Steam achievementy

Nová verze ROTT vyjde na Steamu ještě před koncem roku a přinese i zmíněné ulítlé módy včetně psího, na který se velmi těším já i můj bígl. Zahrajete si také s kámoši v arkádovém multiplayeru, a když vás to přestane bavit, můžete díky integraci Steamworks a nástrojům pro tvorbu levelů stvořit a mezi ostatní hráče snadno rozdistribuovat vlastní kreace.

Tvůrci se sice chlubí znovunahráním původního soundtracku, ale nechají vás v návalu nostalgie zapnout i zvuky a hudbu původní. Škoda, že to nedotáhli tak daleko, že byste si mohli přepínat do původní verze i grafickou a herní stránku hry. Asi ten remake přeci jenom nebude zas tak přesný, aby to šlo. Ale vem to čert. Mrkněte na první video, která dokazuje slib o ještě větší krvavosti a novince v podobě možnosti odstřelovat náckům končetiny a kusy těl.

Já sám v této chvíli nevím, jak se k nové verzi ROTT postavit, protože kouzlo původní hry bylo pevně spjato s dobou, kdy vyšla. Zafunguje odvázaná hratelnost a nová grafika stejně, jako tehdy? Nejsem si jistý, ale mám chuť se o tom přesvědčit. Teď ještě podobně upravit Wolfenstein 3D a bude vymalováno.

Tagy: akční remake

Zdroje: tisková zpráva,Machinima

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.