zavřít

V Away: The Survival Series si zahrajete za létavou vakoveverku

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Příběh Away: The Survival Series a jejího studia Breaking Walls začíná obyčejně. Před třemi lety se dali dohromady, aby vytvořili hru, kterou si vždycky chtěli zahrát. Měla by být o zvířatech z perspektivy přírodovědných dokumentů, kde nad divy přírody získáte zcela novou perspektivu. Zahrajete si totiž za vakoveverku létavou, jedno z přibližně pěti nejroztomilejších zvířat planety.

Away se odehrává v daleké budoucnosti, kde přírodní katastrofy ohrožují existenci většiny živočišných druhů a coby bystrá veverka usoudíte, že je čas odebrat se hluboko do divočiny a najít nějaké bezpečné místo. Tím se tedy započne vaše pouť nádhernou přírodou, ovšem plnou nebezpečných potvor.

Vakoveverka je malá, Breaking Walls si tedy dávají práci s každým lístečkem a stéblem trávy. Všechno musí zkrátka vypadat krásně i z pohledu třiceticentimetrového vačnatce. Jinak má ale poměrně velkou svobodu pohybu, dokáže šplhat, skákat a plachtit, ať už jste v lese, v jeskyni, nebo uprostřed kaňonu.

Ostatní zvířata si ve svých ekosystémech žijí svůj vlastní život. Budete muset lovit hmyz a přitom se vyhýbat velkých predátorům, vždy si ale můžete vybrat, jak k situaci přistoupit. Budete se plížit? Spustíte se dolů a proskáčete kolem v domnění, že si vás nikdo nevšimne? Neustále musíte dávat pozor, abyste si neukousli větší sousto, než coby vakoveverka můžete zvládnout.

Nezbytnou součástí přírodovědných dokumentů je průvodní slovo vypravěče, které v Away bude suplovat hudba. Tvůrci se spojili se skladatelem Mikem Raznickem, který spolupracoval třeba na ozvučení série Planet Earth II od BBC. Epický i atmosférický hudební doprovod vás bude provázet na každém kroku.

Away: The Survival Series zatím nemá datum vydání, více informací bychom se o ní měli dozvědět ještě letos. V této chvíli ale už víme, že vyjde na Steamu a na PlayStationu 4.

Tagy: příroda survival dokument trochu jinak

Zdroje: State of Play

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.