zavřít

Tvůrci Dishonored a Prey oznámili westernové akční RPG Weird West

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Kreativní ředitel Raphael Colantonio a výkonný producent Julien Roby nedávno opustili studio Arkane, ve kterém pracovali na hrách Dishonored a Prey, aby následně založili vlastní studio WolfEye. Jako svou první hru oznámili akční RPG z Divokého západu nazvané podle vlastního žánru, Weird West. Připravte se na kovboje a monstra.

Žánr weird west propojuje klasický western s jiným temným žánrem, ať už fantasy, nebo třeba hororem. V případě hry Weird West můžeme asi mluvit o obojím. V době, kdy smrt u pokerového stolu nebyla ničím neobvyklým a ulicemi se proháněli plně vyzbrojení bandité, musí běžní obyvatelé čelit ještě větším hrůzám, kultistům a monstrům z bažin.

Ani vy sami nebudete žádnými beránky. V roli lovců odměn možná budete konat dobro, ale při pohledu na jeden z obrázků v galerii zabírající inventář postavy Cherryl Anderson zjistíte, že se můžete stát třeba vlkodlakem, který má strach z ohně a je citlivý na stříbro. Další obrázek prozrazuje možnost získat nové schopnosti jako imunitu proti nemrtvým, opožděnou smrt nebo stříbrné kulky.

Weird West na první pohled může připomínat Hard West svým nastavením kamery (rozhodně si ho nespletete se silně stylizovaným West of Dead), ale spíš než s tahovými souboji počítejte s upřednostněním RPG prvků. Budete plnit různé úkoly pro zdejší obyvatele, budovat si s nimi vztah a stát i před těžkými volbami, které mají mít vliv na dění kolem vás a samotný příběh.

Weird West je zatím bez data vydání, ale vyjde na Steamu, kde už si ho můžete hodit do wishlistu.

Tagy: akční RPG Divoký západ příběhová

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.