zavřít

Praotec herního fotbalu Dino Dini se vrací s Kick Off Revival

PlayStation 4 VITA

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ačkoliv dnes představuje pilíře herního fotbalu duo FIFA a PES, před čtvrt stoletím patřily monitory jinému králi kulatého nesmyslu – tituly Kick Off, za níž stál Dino Dini. Kdo přesně tenhle chlapík je a jaký význam měla série Kick Off vám v obsáhlém článku před pár lety vysvětloval Martin. Aktuálně je důležité, že se Dino Dini vrací a to se znovuoživeným titulem Kick Off Revival. Nečekejte ovšem přímého konkurenta zmíněných dvou současných gigantů, tahle hra sahá po fanoušcích původních her a nabízí tradiční dobovou hratelnost v aktualizované grafice.

Klasika, která začínala na Atari ST a Amize tentokrát zamíří na PlayStation 4 a PlayStation Vita. Dino Dini’s Kick Off Revival bude zahrnovat prvky z většiny Diniho virtuální fotbalové kariéry, tedy obou dílů Kick Off a Goal! Grafika ovšem bude odpovídat spojení cílené stylizace jako u původních her a moderních herních strojů. Takže sice vidíte malinké panáčky, jak se míhají po hřišti, ale bližší pohled na obrázky ukáže reálnější stíny (což oproti pětadvacet let staré hře není problém), různé animace a celkový prostorový dojem.

S tím se pojí i nové herní fyzika a umělá inteligence. Úspěch ve hře pak stojí a padá s tím, jak umně se dokážete s míčem proplétat mezi hráči soupeře. Ostatně, právě míčem před mnoha lety Kick Off bodoval, protože ten neměl váš hráč přilepený na noze, ale měl vlastní fyziku, skákal, odrážel se a prostě měl tendence chovat se jako reálný míč.

Nicméně nebudete stát jen proti umělé inteligenci, online multiplayer vás umožní změřit své síly s jinými hráči, přesně v duchu každoročního mistrovství světa v Kick Off 2. Hra vyjde letos, ale momentálně máme k dipozici jen obrázky z pre-alfa buildu, které si můžete prohlédnout výše. Abyste si ale udělali alespoň rámcový obrázek o hratelnosti původních her, podívejte se i na ukázku z Amiga verze, která ukazuje, že hrát Kick Off vyžadovalo um a rozhodně nešlo jen o chaotické šílenství na pažitu.

Tagy: fotbal

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.