zavřít

Lost Planet 3 mají na starosti tvůrci Turning Point a Legendary

PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Update - Objevily se další informace a reakce ohledně třetího dílu Lost Planet a samozřejmě se věnují i poněkud překvapivé volbě tvůrčího týmu. Andrew Szymanski z Capcomu ale vysvětluje, že oni jsou na tu práci ti praví. „Spark má v sobě to nadšení a schopnost přenést vizi pana Ogura, tvůrce Lost Planet, do hry. Věřte mi, Lost Planet 3 je výsledkem spolupráce od prvního dne. Já i spousta lidí, kteří pracovali na prvních dvou hrách, jsme byli doslova od první minuty i u trojky a společně se Sparkem jsme se snažili vytvořit úspěšný koncept“.

zdroj: Archiv


Lost Planet 3 prý bude jiná než předchozí díly, ale zároveň nezapře své kořeny. A že to budou pekelně rozsáhlé změny. Co se týče příběhu, ten se odehrává hluboko v minulosti planety EDN III, daleko před událostmi jedničky. A společně se změnou období přijde i změna herního stylu. Ten tam by měl být kooperativní systém bojů a důraz na akci. Kdepak, třetí díl by se měl mnohem více proměnit v dobrodružství hnané příběhem a ne akcí. Kromě střetů totiž budete běhat po světě, mluvit s NPC, vylepšovat si vybavení, odkrývat vedlejší úkoly atd.

Potvrzuje to i sám Oguro. „Ano, bude to jiná hra. Lost Planet 2 se zaměřila na online a multiplayer, třetí díl bude mít velmi silný narativní základ. Měl jsem spoustu nápadů, které jsem až doteď nemohl realizovat. Hlavně mi šlo o to, jak hráč provede určitou akci nebo jaký feeling ta scéna má“. 

Hlavním hrdinou by měl být Jim, jeden z prvních kolonistů na planetě a celkem normální chlapík, který se živí dolováním nerostných surovin. A díky Jimovi se dozvíte více o historii planety a společnosti NEVEC, která byla v jedničce klasickým zosobněním zlé korporace. Na základně NEVEC totiž Jim pracuje a na ní bude i mluvit s NPC a odkrývat pozadí událostí. Zároveň je Jim pilotem mecha, Rigu a to bude jedna z klíčových zbraní hry. Protože Oguro mechy miluje.

zdroj: Archiv

Samozřejmě, jsou tu pořád (už) Akridi, kteří po lidech jdou jako drůbež po seskupení slin a boje s nimi budou další důležitou částí hry. Hlavní pro celý koncept ale je fakt, že nepůjde o hru s otevřeným světem. Spíše to vypadá, že zde bude jeden centrální bod, jímž je základna, a odtud se bude Jim vydávat na výpravy, které se mu budou postupně odemykat, jak bude postupovat v ději.

Novinkou by měl být nový hororový styl, který nastoupí hlavně ve chvílích, kdy budete prolézat vylidněné základny úplně prvních kolonistů. Hra by se měla blížit Dead Space. Szymanski to vysvětluje: „To, co byste mohli nazývat hororovými sekcemi, jsou momenty, které odkrývají to, co se stalo před příjezdem Jima. Je strašidelné, když jdete do cizího prostředí a nevíte, co je za dalším rohem. Chtěli jsme, aby hráč bez ohledu na prostředí cítil posvátnou úctu i obavy z toho, kam se pouští. To se koncentruje v interiérových částech hry, protože vytváří klaustrofobický efekt“. Prostě by mělo jít o takové lekavé, děsivé momenty, které vám zabrnkají na nervy.

Zatím se mluví jen o kampani, ale obě Lost Planet hry zabodovaly hlavně díky poměrně povedenému multiplayeru. Ten bude prý i tady, ale zatím se o něm nechtějí tvůrci nějak více bavit. Celá předělávka konceptu hry tak zní opravdu velmi ambiciózně. Nicméně, stále má člověk jisté pochybnosti, zda se tento komplexní obrat ve stylu podaří právě Spark Unlimitied.


Původní informace - V herní branži koluje jedno takové krásné přísloví o tom, že studio či vývojář je tak dobrý, jak dobrá byla jeho poslední hra. V důsledku to znamená, že studio, které má na kontě třeba deset parádních her, ale ta poslední jedenáctá se mu nepovedla, na tom není s pověstí o nic lépe než studio, které udělalo jednu nebo dvě hry a obě byly špatné. A tvůrci ze Spark Unlimited na svém kontě jiné, než špatné hry zatím nemají. I přesto si však získali důvěru papalášů z Capcomu, kteří jim svěřili vývoj Lost Planet 3, jak se nyní provalilo a ještě dnes odpoledne to bude podle všeho podloženo oficiálním trailerem (low res verzi staženou z YouTube, než zase zmizí najdete níže) a tiskovou zprávou s prvními informacemi.

S nejvyšší pravděpodobností tím padá šance na to, že spekulace, podle níž měli Spark Unlimited pracovat na Star Wars: Battlefront III, byla pravdivá. Chce se říci „díky bohu“, ale nechci zas práci týmu hodnotit a znevažovat dopředu, to opravdu ne. Jen si držím nemalé pochybnosti na základě předchozí produkce Spark Unlimited, aby bylo jasno. Vlastně chlapcům přeju, aby se jim Lost Planet 3 povedla. Kvůli nim samotným i kvůli značce Lost Planet, která s nepříliš povedeným druhým dílem nějaké ty šrámy na popularitě asi utrpěla. Jestli mají dobře nakročeno, to ale renderovaný filmeček opravdu nenapoví.

Tagy: akční

Zdroje: VG247,CVG,NeoGAF

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.