zavřít

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga složí z kostiček všech devět filmů

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Jakým způsobem byste se raději vydali do předaleké galaxie: v nádherné tříáčkové akční adventuře s plně nadabovaným příběhem a vynikajícími herci, nebo v němé grotesce složené z kostiček LEGO? Já jsem upřímně na vážkách. Ano, Star Wars Jedi: Fallen Order vypadá moc pěkně, ale LEGO Star Wars: The Skywalker Saga… ta má duši.

Dánské kostičky si s Hvězdnými válkami vždycky rozuměly, a to nejen ve fyzické podobě. Úplně první LEGO Star Wars: The Video Game byl naprosto úžasný zážitek rozprostírající se napříč Epizodami I-III, mohli jste si v něm projít všechny známé momenty, zažít spoustu dětinského, ale překvapivě povedeného humoru a samozřejmě rozmlátit všechno kolem sebe světelným mečem. S kamarádem jsme hru v kooperaci dohráli během jediné, šíleně zábavné noci.

The Skywalker Saga toho nabízí víc a snad i v lepším provedení. Obsáhne všech devět filmů tří základních trilogií, tedy včetně osmé a nadcházející deváté epizody, které se ještě v LEGO herní podobě neobjevily. A i ty filmy, které už z LEGO her známe, by měly v podání Ságy vypadat výrazně jinak.

Vypadá to totiž, že nepůjde jen o kopírku minulých her s nějakým tím přidaným obsahem, ale o reimaginaci. Pořád očekávám silný nostalgický faktor, ale proč hratelnost a level design tu a tam nevylepšit, případně kolekci někde trochu nezkrátit, aby nebyla třikrát tak dlouhá jako předchozí tituly?

Trailer vypadá pěkně, LEGO hry málokdy vyloženě zklamou, tak jen ať jde vývojářům práce pěkně od ruky. The Skywalker Saga vyjde někdy během příštího roku na PC, PS4, Xbox One a Switch. Očekával bych ji někdy v létě, s dostatečným odstupem od filmové Epizody IX.

Tagy: lego kolekce star wars

Zdroje: tisková konference

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.