zavřít

Hororová střílečka Inner Chains láká na bizarní svět a parazitické zbraně

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Půl roku po představení hororové akce Inner Chains od polského studia Telepaths' Tree se hra prezentuje trailerem z hraní a především kickstarterovou kampaní, která hru a její fascinující svět představuje blíže. A kdyby pro nic jiného, tak právě pro svět, jeho koncepci a celkovou stylizaci Inner Chains zaslouží pozornost. Hra se odehrává miliony let v budoucnosti, v době, kdy planeta, zřejmě Země, už dávno nemá jako vládce lidi. Příroda si vzala co je její, ale výsledek by ekology moc nepotěšil.

Příroda i technologie dospěly k evolučnímu konsenzu – ekosystém začal vtahovat lidstvem vytvořené technologické systémy do vlastního modelu fungování a pokročilá technologie se začala adaptovat na nového vládce planety. Ale lidstvo nevymřelo a po milionech let na okraji významu se opět propracovalo k něčemu, čemu by se dalo říkat „civilizace.“ Vědomostmi a strukturou odpovídá středověku, protože lidé zapomněli vše o své minulosti a nedisponují schopnostmi pracovat s technologickým odkazem svých předků. Vznikla zvrácená společnost, pokroucená stejně jako planeta a její ekosystém, biomechanický konstrukt.

Vy jste jedním z řadových členů společnosti, kteří poslouchají Vládnoucí kastu a její učení, Ta vám káží, že se musíte vydat na mystické místo Poslední naděje a spolu s dalšími opustit nemocnou, umírající planetu. Na cestu se vydáváte jako fanatik plně přesvědčený o náboženském systému, který vás vůdci společnosti učí. Jak ale postupujete drsným vnějším světem, v jejich učení se objevují čím dál tím větší trhliny. Pořád jde o vaše přežití, ale kdo z něj bude těžit, toť otázka.

Protože Inner Chains je ryze akční hra, přežití bude záviset primárně na vašich reflexech a přesnosti ve využívání vašich střelných zbraní. Nečekejte ale žádné tradiční palné zbraně, bizarní vývoj se promítl i sem. Zbraně, které využíváte jsou paraziti, kteří se živí vaší životní energií. Ať už jde o ekvivalent klasických brokovnic a nebo jeden ze tří unikátních kousků, vždy musíte mít na paměti, že používáním parazitické zbraně hrozí, že vás nezabije nepřítel, ale váš pomocník živící se z vaší ruky.

Inner Chains má k dispozici trojici ikonických zbraní. Electro Gun, která logicky využívá výboje elektrické energie. Plamenomet, který kauterizuje nepřátele živočišného i rostlinného původu a nakonec blíže nespecifikovaná Bone Gun. Pokud bych měl vizuální zpracování zbraní k něčemu připodobnit, hned si vzpomenu na odpornou organickou pistoli z filmu Existenz poskládanou z kostí a šlach a střílející lidské zuby. I místní arzenál vypadá jako potažený organickou kůží, se schránou tvořenou jakýmisi žebry, pod nimiž se hýbou kovové součástky.

Právě vizuální design by měl být trumfem celé hry. Svět vypadá opravdu odporně, působí stísňujícím způsobem a groteskní nepřátelé vzbuzují strach i odpor. Jsem zvědavý, do jaké míry se podobný styl bude líbit na Kickstarteru, kde tvůrci chtějí velmi mírných 10 tisíc dolarů. Studio prý na hře pracuje na plný úvazek a ony peníze by využilo na vylepšení animací a závěrečné práce. A samozřejmě, účast na Kickstarteru znamená další pozornost, kterou tento projekt bude potřebovat. Inner Circle svým konceptem temné budoucnosti vypadá velmi nadějně, byť z prvního gameplay videa je jasné, že ony animace skutečně budou potřebovat doupravovat. Na hře se ale už nějaký čas pracuje a i když to autoři neříkají přímo, je jasné, že i kdyby kickstarterový projekt neuspěl, titul bude dokončený.

Tagy: sci-fi FPS

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.