zavřít

Druhý update pro Frostpunk je menší, aby se tým mohl soustředit na nový scénář

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Při pohledu na prostředí Frostpunku by mi stékala slina po bradě, kdyby se hned na začátku své cesty nevypařila. Poslední zbytky lidstva ve hře sice trpí opačným extrémem, kdy v podstatě pokládají své životy při snaze vytopit (teplem, nikoliv vodou) svá skromná obydlí. Ale stejně jim v těchto pekelných dnech závidím. Nyní si navíc bez zdlouhavého papírování mohou změnit jméno a jejich příbytky už nevypadají jako řadové domy.

V pořadí druhý update pro budovatelský survival Frostpunk je oproti tomu prvnímu dost chudý. Hra se dva měsíce po svém vydání dočkala hardcore módu Survivor, který posloužil jako endgame pro zívající starosty posledního města na Zemi. První update tedy dal hráčům dobrý důvod se ke hře vrátit. Zato druhý je jen takovým bonbónkem, který vás potěší, pokud stále hrajete, nebo až se ke hře vrátíte s třetí obří aktualizací.

Náplní updatu 1.1.2 jsou v podstatě jen dvě věci. První je možnost přejmenovat jednotlivé obyvatele a automatony vašeho města a následně je snadno najít pomocí vyhledávání. Druhá se týká vzhledu loveckých lodí, loveckých chajd, sběrných míst, dílen a hlídkových věží. Ty už nejsou zastoupeny jen jedním modelem, takže řada stejných budov nebude působit tak identickým dojmem.

Součástí updatu jsou i menší změny a opravy, jako je možnost ovládat menu klávesnicí, podpora produktů Razer Chroma a Intel NUC Skull Canyon, vylepšená síť při stavbě a tak dále. Kompletní seznam změn naleznete zde.

V často kladených dotazech se zároveň dozvíte, proč je tento update tak chabý. Tvůrci chtěli zkrátit čekání na třetí update s úplně novým scénářem něčím menším, co nevytíží tým stojící za scénářem, a zároveň hru alespoň trochu posune.

Takový přístup jim snad nikdo nemůže vyčítat. Následující update se scénářem The Builders sice ještě nemá datum vydání, ale neměl by být moc daleko, protože do konce roku mají vyjít ještě další dvě aktualizace s novým módem Endurance a „tajemnými“ Winter Snapshots.

Tagy: strategie zima survival budovatelska

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.