zavřít

Datadisk Mare Nostrum pro Europu Universalis IV řeší především námořní obchod

PC MAC Linux

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Takřka tři roky po vydání se hráči Europa Universalis IV brzy dočkají dalšího přídavku. Ten ponese jméno Mare Nostrum a jak název naznačuje, zavede hráče na moře a rozšíří možnosti obchodu a ochrany obchodních cest.

Jak ví Britové a další tucet bývalých námořních mocností, kdo ovládá námořní cesty, ten ovládá i obchod. A kdo ovládá obchod, ten také vládne světu a nebo alespoň jeho pořádnému kusu. K tomu však v Mare Nostrum budete potřebovat nové lidské prostředky – námořníky.

Jde o specialisty trénované na pobřežních územích a jejich počet ovlivní nejen velikost námořní síly daného národa, ale například i schopnost opravovat lodě. Těm budou hráči moci definovat dobu plaveb i libovolně přidělovat obchodní cesty. Na podobné trase půjde například nakoupit koření z Orientu či zlato z Ameriky a distribuovat je dál. Celý systém přidělování misí obchodní flotile by měl být přehledný a snadno pochopitelný. Z námořníků budou svým způsobem těžit i severoafrické státy z "Barbarského pobřeží," které budou moci drancovat sousedy nejen kvůli zlatu, ale i námořníkům.

S novým systémem žoldnéřů budete moci své vojáky pronajímat, z čehož bude těžit nejen vaše pokladna, ale třeba i stát, který s jejich pomocí zvrátí průběh války. Kromě politických půjde zakládat i obchodní aliance a se svými přáteli se budete moci dělit i o nové objevy v rámci světa. Navíc, jako obvykle, doprovodí vydání datadisku i update zdarma, který přinese menší změny v diplomacii, managementu národa apod. Kdy k tomu dojde ale zatím nevíme. 

Tagy: strategie simulace historická

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.