zavřít

Datadisk Mare Nostrum pro Europu Universalis IV řeší především námořní obchod

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Takřka tři roky po vydání se hráči Europa Universalis IV brzy dočkají dalšího přídavku. Ten ponese jméno Mare Nostrum a jak název naznačuje, zavede hráče na moře a rozšíří možnosti obchodu a ochrany obchodních cest.

Jak ví Britové a další tucet bývalých námořních mocností, kdo ovládá námořní cesty, ten ovládá i obchod. A kdo ovládá obchod, ten také vládne světu a nebo alespoň jeho pořádnému kusu. K tomu však v Mare Nostrum budete potřebovat nové lidské prostředky – námořníky.

Jde o specialisty trénované na pobřežních územích a jejich počet ovlivní nejen velikost námořní síly daného národa, ale například i schopnost opravovat lodě. Těm budou hráči moci definovat dobu plaveb i libovolně přidělovat obchodní cesty. Na podobné trase půjde například nakoupit koření z Orientu či zlato z Ameriky a distribuovat je dál. Celý systém přidělování misí obchodní flotile by měl být přehledný a snadno pochopitelný. Z námořníků budou svým způsobem těžit i severoafrické státy z "Barbarského pobřeží," které budou moci drancovat sousedy nejen kvůli zlatu, ale i námořníkům.

S novým systémem žoldnéřů budete moci své vojáky pronajímat, z čehož bude těžit nejen vaše pokladna, ale třeba i stát, který s jejich pomocí zvrátí průběh války. Kromě politických půjde zakládat i obchodní aliance a se svými přáteli se budete moci dělit i o nové objevy v rámci světa. Navíc, jako obvykle, doprovodí vydání datadisku i update zdarma, který přinese menší změny v diplomacii, managementu národa apod. Kdy k tomu dojde ale zatím nevíme. 

Tagy: strategie simulace historická

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.