Glum je roztomilý! Prohlédněte si nové obrázky z The Lord of the Rings: Gollum
zdroj: Gamestar.de

Glum je roztomilý! Prohlédněte si nové obrázky z The Lord of the Rings: Gollum

4. 5. 2020 12:52 | Obrázky | autor: Václav Pecháček |

Středozem nabízí spoustu krásného, nač by se dalo s otevřenou pusou zírat dlouhé hodiny: Minas Tirith, Lothlórien, Třpytivé jeskyně, Arwen Undómiel. Na to všechno si v The Lord of the Rings: Gollum můžete nechat zajít chuť, protože to nejhezčí, co vám tahle stealth adventura nabídne, je připlešatělý skrček prahnoucí po jistém drobném zlatém šperku. Důkazem je sada nových obrázků.

S exkluzivním preview Golluma přišel německý server Gamestar.de, což je pro hladové fanoušky Tolkiena nepříjemné hned ze dvou důvodů. Článek je totiž napsaný v němčině (což by nemuselo vadit těm, kdo si na gymplu neprozřetelně nevybrali francouzštinu) a navíc se skrývá za platební bránou. Aspoň že se všichni můžeme podívat na tu galerii.

Herní Glum toho má evidentně hodně společného se Serkisovou verzí známou z trilogie od Petera Jacksona, ale zároveň vypadá… jinak. Malovaněji, kulatěji, víc jako dítě. Z filmového Gluma vyzařovala zvláštní hrozba kontrastující s jeho vyzáblou ubohostí, výtvor studia Daedalic na mě vlastně působí docela roztomile.

Tahle stylizace se promítá i do zbytku hry. Ke všemu jako byste mohli přidat komiksové bubliny a nepůsobilo by to divně. Proporce skřetů ani mordorských budov nejsou příliš realistické, stačí se podívat na vskutku warhammerovské nárameníky skřetího kapitána.

The Lord of the Rings: Gollum zdroj: Gamestar.de

V obrázcích opravdu velice silně převládají černá a rudá barva, což odpovídá skutečnosti, že úvod hry by se měl odehrávat v Mordoru. Glum ale při svém pátrání po Prstenu postupně zamíří i mimo hranice Černé země, takže se můžete těšit i na nějakou tu zeleň. Řekl bych, že lesní screenshot musí pocházet z pavouky zamořeného Temného hvozdu, kde byl Glum nějaký čas vězněn elfy krále Thranduila.

The Lord of the Rings: Gollum zdroj: Gamestar.de

Úvodní obrázek mimochodem ilustruje herní prvek, který je už nějakou dobu známý: Glumovy volby. V určitých bodech příběhu si budete muset vybrat, zda ve vašem antihrdinovi převládne jeho temná, prstenová stránka, nebo jestli se mu podaří zachovat zbytky svého lidství (přesněji řečeno hobitství, ještě přesněji řečeno statovství).

Pokud věříte své němčině nebo schopnostem Google Translate, zamiřte k původnímu zdroji a přečtěte si, co o Glumovi soudí novináři od sousedů. Nebo si počkejte na další ukázky, které jistě přijdou brzy (že by už ve čtvrtek na Inside Xbox?) či na příští rok, kdy The Lord of the Rings: Gollum vyjde na PC a novou generaci konzolí.

Nejnovější články