Vzniká masivní příběhová modifikace pro první Dark Souls
zdroj: From Software

Vzniká masivní příběhová modifikace pro první Dark Souls

16. 10. 2020 15:25 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Otázka na fanoušky Dark Souls: Kolikrát jste prošli celou sérii? Nebo konkrétně první díl? Když dílo studia FromSoft milujete, jeho několik zářezů do herní historie už máte nejspíš prošlapáno křížem krážem. Komunita modderů se s tím ale nehodlá smířit a pro první díl slavné značky chystá bezprecedentní porci nového obsahu.

Modifikace s názvem Nightfall má být přímým příběhovým pokračováním původních Dark Souls a pracují na něm tvůrci, kteří již mají na kontě jiný obří a nesmírně populární mod Daughters of Ash. Nightfall má zásadním způsobem rozšířit mytologii hry, nebude se ale tlouct s oficiálním příběhem.

Autoři vyrábějí zbrusu novou mapu, nečekejte tedy, že byste museli cestovat starými známými lokacemi. Přesto vám nový svět bude určitě povědomý, protože pro něj nevznikají nové assety – tvůrci využívají modely z původní hry. To samé se dá říct o nepřátelích, modely sice zůstanou stejné, ale tým upravuje jednotlivé animace a vyrábí nové textury, aby potrava pro váš meč působila svěže.

Zajímavou zprávou je implementace nových NPC, a to i s dabingem. Šéf autorského týmu s přezdívkou Grimrukh říká, že v Nightfallu chce výrazně překonat své minulé dílo Daughters of Ash po stránce příběhových skript a skrytých questových linií.

Zatím bohužel nevíme, kdy modifikace spatří světlo světa. Pokud chcete projekt blíže sledovat, můžete tak učinit přes Twitter, případně snahu přímo podpořit na Patreonu.

Nejnovější články