zdroj: Iceberg Interactive

Vyzkoušejte samurajskou strategii Mahokenshi od tvůrce Kroniky zločinu

22. 9. 2022 10:50 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Herní designér David Cicurel dal světu velmi povedenou detektivní deskovou hru Chronicles of Crime, která se u nás dočkala českého vydání pod názvem Kronika zločinu a navazující série případů z roku 1400. Na tuhle deskovku máme nejen psanou recenzi, ale i videorecenzi, dnes se ovšem budeme bavit o nové hře autora, kterou si na stole nerozložíte. Mahokenshi je totiž počítačová strategie.

Mahokenshi se stanete titulním kouzelným šermířem, či samurajem, který bude cestovat po levitujících kusech pevniny vytvarovaných do šestiúhelníků, tolik ikonických pro deskové hry a tahové strategie. A aby té inspirace stolními hrami nebylo málo, vaše kroky budou řízené kartami náhodně vytaženými z postupně budovaného balíčku.

Jde tedy dost možná o další variaci na Slay the Spire, která ale dokáže zaujmout grafickou stránkou i zasazením do lehce fantaskního Japonska. Mahokenshi sice vyjde až v lednu příštího roku, ale již během dneška na Steamu zpřístupní svou demoverzi. Dostupná bude až do 29. září, kdy skončí událost Games Made in France zasvěcená francouzským hrám.

zdroj: Iceberg Interactive

V demu si budete moct vyzkoušet dva hrdiny – Ayaku z klanu Rubínu a Kaita z klanu Safíru. V plné hře je doprovodí ještě Misaki z klanu Topazu a Sota z klanu Nefritu. Každý razí jiný styl boje, ale všichni se snaží ochránit nebeské ostrovy před nepřáteli. K tomu jim dopomáhej kolekce více než 200 karet s překrásnými ilustracemi.

Nejnovější články