zdroj: 1047 Games

Střílečka Splitgate inspirovaná Portalem slaví na konzolích obrovský úspěch

22. 7. 2021 12:13 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Přestože Splitgate není žádná novinka, pořádně se o ní začíná mluvit až teď. Vznikla z původně školního projektu zvaného Wormhole Wars, aby následně zdarma vyšla na počítačích v květnu roku 2019. Avšak i přes lákavé označení „Halo křížené s Portalem“ ji moc lidí nehrálo, v průměru jen nižší stovky hráčů. To se teď ale razantně mění s příchodem hry na minulou i současnou generaci konzolí.

Tvůrci ze studia 1047 Games před víc než týdnem spustili otevřenou konzolovou betu své unikátní multiplayerové střílečky založené na portálech vytvářených samotnými hráči. A první den to nevypadalo nijak zvlášť růžově. U hry v jednu chvíli vysedávalo jen na 4 tisíce hráčů, což je míň než za dob největší slávy na Steamu.

Pak ale přišel zlom a vývojáři po pouhém týdnu v otevřené betě hlásí přírůstek nových hráčů přesahující 600 tisíc. Souběžně hrajících hráčů bylo v jednu chvíli na 50 tisíc, což je téměř pětinásobek rekordu ze Steamu za celé dva roky. Ze Splitgate se tak stává nový silný hráč na poli free-to-play stříleček, a to na konzolích ještě ani plnohodnotně nevyšel.

Tato pozornost přilákala i majitele PC. Zatímco průměrný počet hráčů na Steamu se doteď držel okolo 300, nyní je téměř čtyřnásobný a v jednu chvíli u hry sedělo 11 tisíc hráčů stejně jako v jejím úplně prvním a nejsilnějším měsíci, což se až doteď nikdy nepodařilo zopakovat.

Splitgate láká do svých tenat nejen ojedinělou hratelností točící se okolo portálů, ale také slušnou porcí obsahu – zastřílíte si na 20 mapách a v 10 různých herních módech. Navíc počítejte s možností hraní napříč platformami a napříč generacemi.

Aktuální konzolová beta střílečky Splitgate nebude trvat dlouho. Jde spíš o jakýsi soft-launch, během kterého si tvůrci ověřují stabilitu serverů. Plná hra dorazí již 27. července na obě generace PlayStationu a Xboxu. Jelikož je zdarma, nic vám nebrání ve vyzkoušení jejích nevšedních mechanismů. Třeba zjistíte, že je vážně o co stát.

Nejnovější články