Spoluzakladatel Respawnu po 11 letech opouští firmu
zdroj: Foto: Electronic Arts

Spoluzakladatel Respawnu po 11 letech opouští firmu

7. 12. 2021 8:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Studio Respawn Entertainment, které si spojujeme především se značkami Titanfall a Apex Legends, vzniklo v dubnu 2010 poté, co byli jeho zakladatelé Jason West a Vince Zampella vyhozeni vydavatelstvím Activision ze svého předchozího studia Infinity Ward pro údajné porušení smlouvy.

Kromě těchto dvou zvučných jmen ale u zrodu Respawnu stál i Chad Grenier, který pomohl vytvořit značku Titanfall a nakonec k úspěchu přivedl i experiment jménem Apex Legends, ze kterého se vyklubala jedna z nejsilnějších free-to-play značek dneška.

Právě Grenier nyní oznamuje, že po dlouhých 11 letech studio opouští. Shodou okolností spolu s ním odchází i vedoucí postava designerského týmu Jason McCord, taktéž veterán, který je ve studiu od počátku.

Ani jeden z vývojářů zatím nespecifikoval své další plány, dá se ale předpokládat, že ze studia neodcházejí ve zlém kvůli špatným pracovním podmínkám. V minulosti se různí členové Respawnu rozpovídali o tom, že studio se při vývoji vyhýbá nechvalně proslulému crunchi.

Nejsou to jediné informace, které se kolem Respawnu v poslední době točí. Již zmíněný Vince Zampella se stal novým šéfem celé značky Battlefield.

Nejnovější články