Konkurenční studia vyrazila na pomoc Rockstaru. Ukazují záběry z vlastních rozpracovaných her
zdroj: Foto: Guerrilla Games

Konkurenční studia vyrazila na pomoc Rockstaru. Ukazují záběry z vlastních rozpracovaných her

22. 9. 2022 16:20 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Víkendový únik záběrů z rozpracovaného GTA VI je jednou z nejvýraznějších událostí, které v poslední době herní svět postihly. Samozřejmě okamžitě vzbudil vlnu názorů napříč komunitou, oscilující mezi vyjadřováním podpory vývojářům z Rockstar Games a vyloženě ignorantskými poznámkami, mířícími na vizuální kvalitu uniklé verze.

Jedním takovým negativně laděným tweetem si ovšem autor s přezdívkou AvgGuy pořádně naběhnul. Uvedl totiž, že grafika je jednou z prvních věcí, které jsou během vývoje hotové, takže žádné zlepšení nad rámec prezentovaných záběrů nemůžeme čekat. Většině lidí, a to i těch, kteří nemají s herním vývojem vůbec nic společného, je nejspíš jasné, že je zmíněný výrok kolosální hloupost, do debaty ale přece jen zvládl přinést něco dobrého.

Na základě něj (a samozřejmě i řady podobných komentářů) se Rockstaru vydali na pomoc kolegyně a kolegové z jiných vývojářských studií a začali hojně předvádět, jak vypadaly jejich hry v raných fázích existence. Díky tomu se můžete podívat třeba na záběry z vývoje prvního The Last of Us, na to, jak vypadal nehotový Thunderjaw v Horizon Zero Dawn (dokonce si můžete povšimnout i chybějící Aloy, kterou nahrazuje postava z Killzone), nechybí ani Uncharted 4 nebo Control.

Extrémní proměny v průběhu vývoje se ale samozřejmě netýkají jen blockbusterů, a tak se s ranou verzí Cult of the Lamb přidalo i studio Massive Monster, Sam Barlow zase ukázal, že vývojová verze konkrétní scény z jeho Immortality připomínala spíše pět vibrátorů sedících kolem stolu. Na výběr zmíněných ukázek se můžete podívat níže, a pokud jste snad měli strach, že GTA VI bude vypadat otřesně, třeba vás trochu uklidní:

Nejnovější články