Komunita upravuje modely budov ve Flight Simulatoru přes Google Maps
zdroj: Vlastní foto autora

Komunita upravuje modely budov ve Flight Simulatoru přes Google Maps

3. 9. 2020 12:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Microsoft Flight Simulator vzal herní svět útokem a i jedinci, kteří nemají k civilnímu létání vůbec žádný vztah (jako jsem třeba já), se aspoň na chvíli s radostí opájejí možností podívat se s letadlem třeba nad ulici, kde bydlí, případně kam chodí do práce. Radost kalí jediné: nezřídka kompromisní kvalita mapových podkladů.

Jakkoli je totiž technologie využívání map Bingu pozoruhodná, ručně a do detailů modelovaným světům se bohužel kvalitativně vyrovnat nemůže. Dochází tak k situacím, kdy jsou některá místa podstatně odlišná od skutečnosti, což si palčivě uvědomíte, především pokud se nacházejí poblíž vašeho bydliště a znáte je jako své boty. 

Villa Park from r/FS2020Creation

Nebyla by to ale komunita zanícených fanoušků, aby si s podobným problémem nedokázala poradit po svém. Jako sůl do rány Bingu nicméně může působit fakt, že virtuální piloti k řešení využívají konkurenční Google Maps. Postup je relativně složitý a zahrnuje konverzi jednotlivých modelů přes řadu programů. Přesto je ale fascinující, jakých výsledků dokáží autoři modifikací dosáhnout. 

Release | Ruhr Area Cooling Towers | Download from r/FS2020Creation

Celá komunita se sdružuje na subredditu FDS2020Creation, kde naleznete nejen návod na to, jak se do iniciativy vylepšování Flight Simulatoru zapojit, ale i celou řadu hotových modelů, které si můžete do hry rovnou implementovat. Na okolních obrázcích se můžete podívat na několik srovnávacích obrázků a určitě mi dáte za pravdu, že časem se z Microsoft Flight Simulatoru možná stane vizuálně úplně jiná hra.

[Preview] Rod Laver Arena + Melbourne Sports Precinct from r/FS2020Creation

V současné době je Flight Simulator dostupný na PC, v budoucnu by se měl podívat i na Xbox One a Series X.

Nejnovější články