Druhý patch Cyberpunku nabírá zpoždění kvůli nedávnému kyberútoku
zdroj: Foto: Tisková zpráva CD Projekt RED

Druhý patch Cyberpunku nabírá zpoždění kvůli nedávnému kyberútoku

25. 2. 2021 9:59 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Podle původního plánu jsme během ledna a února měli dostat dva velké opravné patche hry Cyberpunk 2077. Ten lednový skutečně dorazil a opravil spoustu věcí, ale ten únorový v únoru neočekávejte. Tvůrci se o neradostnou novinu podělili na svém Twitteru.

Vývojáři v omluvných tweetech vysvětlují, že nedávný kyberútok na studio CD Projekt RED a velikost patche je přiměly posunout plánované okno vydání. Patch 1.2 je nyní naplánovaný na druhou polovinu března a má být mnohem obsáhlejší než všechny dosavadní updaty hry.

Cokoliv okolo Cyberpunku 2077 nemůže uniknout pozornosti a komentáři investigativního novináře Jasona Schreiera, který nelenil a okamžitě zjišťoval moudra od svých anonymních kontaktů spojených s polským studiem (jeho článek na Bloombergu si musíte zaplatit, pokud už vám došla zhlédnutí zdarma).

Schreier potvrdil, že za odklad skutečně může útok hackerů, jelikož se značná část vývojářů už po dva týdny nemůže připojit do firemní sítě. Ti, kdo docházejí do kanceláří, jsou prý v pohodě, ale většina zaměstnanců je kvůli pandemii doma a odstřižená od nástrojů potřebných k práci.

Podle anonymních zdrojů by hackeři navíc mohli mít přístup k osobním údajům zaměstnanců včetně čísel jejich občanských průkazů a detailů z cestovních pasů. Takovým zaměstnancům prý studio doporučilo zmrazit účty a nahlásit narušení bezpečnosti patřičným úřadům. Zároveň prý byli vyzvaní, aby poslali své počítače IT oddělení, kde budou prozkoumány kvůli případnému malwaru.

CD Projekt RED zažívá od vydání Cyberpunku 2077 nelehké období. Jeho nová hra je přitom sice rozbitá jak naše silnice po zimě, ale přesto je skvělým zážitkem hodným absolvování. Už máte dohráno (třeba i několikrát)? Nebo si počkáte na den, kdy bude hra co nejvíce opravená?

Nejnovější články