Co ukázal stream Nintendo Direct 2023
zdroj: Foto: Se souhlasem Nintendo / The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Co ukázal stream Nintendo Direct 2023

9. 2. 2023 12:20 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Už víme, že se Nintendo nehodlá účastnit letošní výstavy E3, přičemž všeobecný konsenzus je, že by zkrátka nemělo co ukazovat. Ale člověku se tomu skoro až nechce věřit, když pak firma přijde s naprosto nabitým streamem. Prezentačka Nintendo Direct trvala, jak už bývá zvykem, necelou hodinu, ale vešlo se do ní mnohé.

Zřejmě největší pozornost budila nová ukázka z chystané epické výpravy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ještě aby ne, když se její předchůdce může směle řadit mezi nejlepší hry všech dob. Link se vrátí už poměrně brzy, 12. května.

zdroj: Nintendo

Vždycky potěší, když se dozvíte o nové hře s tím, že si ji můžete rovnou pořídit. Ačkoliv, pravda, „nové“ by si v tomto případě opravdu spíše zasloužilo uvozovky, protože se jedná o předělávku klasiky – Metroid Prime Remastered. Hra je ke koupi v digitální podobě, krabicová dorazí ještě v únoru.

zdroj: Nintendo

Dál se lépe představila taškařice s davem pidižvíků Pikmin 4 a tvůrci rovnou přidali i datum vydání – florální prcky budeme metat všude možně již od 21. července.

zdroj: Nintendo

Hráče se slabým místem pro disneyovky jistě potěšila ukázka z Disney Illusion Island. V nové plošinovce si zahrajete za Mickeyho, Minnie, Kačera Donalda i Goofyho a spolu s nimi zachráníte... svět podivných bobrů. Asi. Za pozornost nicméně stojí, že hra bude plně namluvená a dostane i originální orchestrální soundtrack. Kreslení hrdinové vtrhnou na Switch 28. července.

zdroj: Nintendo

Tradiční přístupy překrásně smíchané s elegantním dotykem moderních technologií v novém JRPG Octopath Traveler 2 dorazí již brzy, 24. února. Tvůrci po skončení prezentace uvolnili hratelné demo obsahující prvních několik hodin chystané výpravy.

zdroj: Nintendo

Podívali jsme se i na novou ukázku z netradičního spin-offu série, která se většinou věnuje čarodějkám v různém stádiu svlékání a vraždění démonů. Ale tentokrát budeme řešit hádanky a přemáhat nepřátele v úplně jiném stylu. Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon vyjde 17. března.

zdroj: Nintendo

Kdo se rád vyžívá v dekadenci dnešní doby, může zpozornět, protože se chystá... simulátor influencera. Ve Fashion Dreamer budete vybírat z víc než tisíce designových možností, rozšiřovat si pole působnosti a expandovat svou značku, abyste se stali co nejstylovější bytostí, bez níž se společnost rozhodně neobejde. Zajisté se také už nemůžete dočkat. Hra dorazí ještě letos.

zdroj: Nintendo

To v simulátoru života Fantasy Life i: The Girl Who Steals Time se zase vydáte na tajemný ostrov, kde kdysi vyrostla k blahobytu dávná civilizace. Co se s ní nakonec stalo, už budete muset zjistit sami pomocí cestování v čase, a možná bude ve vašich silách nešťastnou historii dokonce změnit. Přitom nasekáte dřevo, přetvoříte si ostrov k obrazu svému a vůbec si užijete idylku se vším všudy. Hra by měla vyjít ještě letos.

zdroj: Nintendo

Milovaná série pokračuje, profesor Layton bude řešit hádanky a hlavolamy ve zcela novém parním světě. Professor Layton and the New World of Steam však zatím nemá oznámené datum vydání.

zdroj: Nintendo

A to není všechno, nádavkem jsme se dozvěděli i o pestrém přídělu remasterů, expanzí, rozšíření, přídavků, DLCček a menších projektů. Najdete-li necelou hodinku času, na celý stream se můžete podívat zde:

 

Nejnovější články