zdroj: Wekthor

Česká hra Dragon’s Wandering Tavern se inspiruje ve studiu Ghibli a Animal Crossingu

6. 7. 2022 9:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Mladé pražské studio Wekthor již zítra spustí crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru, jejímž cílem bude zafinancovat zbylý vývoj první hry studia. Tou je 2D manažerské RPG Dragon’s Wandering Tavern, v němž budete coby drak Dangoru putovat spolu se svou pohyblivou tavernou po světě.

Ve hře bez přítomnosti jakékoliv agrese, tedy podobně jako třeba v Animal Crossing: New Horizons, budete narážet na nejrůznější obyvatele elderlightského lesa, dělat si z nich přátele a nabízet jim možnost směnného obchodu.

Potřebujete totiž spoustu surovin, z nichž ve své putovní hospůdce připravujete v mluvícím kotlíku lahodné pokrmy pro kolemjdoucí. Suroviny si ale můžete taky sami nasbírat, neboť se válí všude kolem vás. Kromě jídla budete vyrábět i předměty, které vám pomohou s průzkumem tajuplného lesa.

Tvůrci se hrdě hlásí ke studiu Ghibli, jehož animovanými filmy se inspirovali. Zároveň chtějí do Dragon’s Wandering Tavern promítnout české kořeny, což by se mělo projevit například na jménech některých postav (Zima, Vlck) a typických pokrmech.

Jak už zaznělo v úvodu, Dragon’s Wandering Tavern se chystá na Kickstarter již tento čtvrtek, kde budou tvůrci po následující měsíc vybírat v přepočtu 1,65 milionu korun. V tuto chvíli se datum vydání PC verze odhaduje na prosinec roku 2023, později je v plánu i verze pro Switch.

V rámci dodatečných cílů (za vybrání vyšší částky) tvůrci slibují možnost vylepšovat tavernu, dabing postav, orchestrální soundtrack či podporu platforem PlayStation a Xbox. Uvidíme až za měsíc, kolik se nakonec vybere peněz a jak moc Dragon’s Wandering Tavern díky tomu obsahově nabobtná.

Nejnovější články