Čeká nás digitální budoucnost? Alan Wake 2 nebude prodávat fyzické kopie
zdroj: Foto: Remedy

Čeká nás digitální budoucnost? Alan Wake 2 nebude prodávat fyzické kopie

30. 5. 2023 8:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Chystaný thriller Alan Wake 2 si koupíte pouze digitálně, tedy žádné krabičky a fyzické nosiče nebudou k dispozici. Důvodů k takovému rozhodnutí je podle vývojářského studia Remedy hned několik. Prý jde o logický krok například proto, že si můžete koupit konzole PlayStation 5 a Xbox Series S bez mechanik. Dále to umožní udržet cenu základní hry na 60 dolarech pro konzole a 50 pro PC, tedy o deset dolarů levněji, než bývá u nových her na současnou generaci zvykem.

V neposlední řadě finští vývojáři tvrdí, že by hra stejně vyžadovala stažení větší porce dat, což není dobrá uživatelská zkušenost (doufám, že si Activision Blizzard dělá poznámky). Pokud by si to ale v Remedy přece jen rozmysleli a chtěli do diskové verze nakonec jít, nabídl se vydavatelský dům THQ Nordic.

 „Vydávali jsme diskovou verzi Alan Wake pro PC. Stále je spousta lidí, kteří je milují a rádi bychom do toho šli s vámi znovu!“ uvádí THQ na Twitteru.

I bez fyzické edice bude Alan Wake 2 obsahovat předobjednávkové bonusy: kosmetický skin pro Alanův revolver a balíček materiálů pro přežití pro druhou hratelnou postavu jménem Saga.

Na ukázku z hraní jsme se mohli podívat minulý týden během PlayStation Showcase:

zdroj: PlayStation

Alan Wake 2 vychází 17. října na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. Přestože pokračování navazuje na události prvního dílu, hru si podle Remedy užijí i naprostí nováčci.

Nejnovější články