Bude se Valve stěhovat na Nový Zéland?
zdroj: TVNZ

Bude se Valve stěhovat na Nový Zéland?

20. 10. 2020 13:01 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Koronavirová pandemie má samozřejmě nemalý vliv také na herní průmysl. Nejviditelnějším aspektem jsou produkční problémy spjaté s přechodem na home office, které v řadě projektů způsobují nežádoucí odklady. 

Své o těchto překážkách ví i Gabe Newell, šéf společnosti Valve, který od března prožívá pandemii v závětří Nového Zélandu, tedy v zemi, která se s globálním zdravotním nešvarem vyrovnává nadmíru dobře, byť nedávno došlo k přerušení třítýdenního období nulového nárůstu nakažených. 

Newell v rozhovoru s Geoffem Keighleym dle kanálu Valve News Network uvedl, že produktivita Valve v souvislosti s pandemií klesla o 50-75 procent a společnosti se nedaří vyřešit výzvy, které dlouhodobá práce z domova přináší. 

Jedním z potenciálních řešení by mohlo být přesunutí provozu právě na Nový Zéland. Newell říká, že má v plánu setkat se s premiérkou země Jacindou Ardernovou a naznačil, že jedním z témat jejich hovoru má být i fakt, že celá řada společností by se na základě novozélandských úspěchů určitě ráda přesunula právě tam. Ačkoli specificky nejmenuje Valve, je zřejmé, že právě svou firmu má namysli.

V tuto chvíli není jasné, jak přesně by přesun probíhal, zda by se jednalo o dočasné řešení a jak velká část společnosti by na Nový Zéland zamířila. Je těžké předjímat, jak dlouho bude současná situace ještě trvat a jaké bude mít dlouhodobé důsledky na životní styl, takže je každopádně jasné, že firmy formátu Valve musejí přijímat náročná opatření. Uvidíme, zda se ze Zélandu stane nová vývojářská Mekka.

Nejnovější články