Blizzard po předběžném přístupu balancuje Diablo IV. Které třídy to schytaly?
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Blizzard po předběžném přístupu balancuje Diablo IV. Které třídy to schytaly?

5. 6. 2023 13:45 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Majitelé deluxe edice Diablo IV zbavují svět Sanctuary démonské havěti už skoro čtyři dny. Activision Blizzard ještě před ostrým vydáním zítra v 1 hodinu ráno vydává aktualizace, které opravují chyby a balancují zážitek. Některé postavy tak dostávají pecku nerfovacím kladivem.

Diablo IV zdroj: Foto: Activision Blizzard

Verzi 1.0.2d, která na PC a konzole dorazila v sobotu, se na vyvážení hratelných tříd dívá ze tří pohledů a podle nich také zasahuje do hratelnosti. V první řadě to je oslabení příliš silných synergií a schopností, které hráčům umožní, aby byli vystaveni po delší dobu absurdně velkému poškození. Zadruhé je třeba posílit slabé schopnosti a buildy, protože zkrátka nebudou zábavné a hráči je budou ignorovat. No a zatřetí se sníží celková efektivita paragon glyfů, protože jsou příliš mocné.

Konkrétní změny postihly například barbarův Challenging Shout, který snižuje redukci poškození za každý investovaný rank skillu ze 4 % na 2 %, druidovy schopnosti dostaly celkově sníženou šanci na šťastný zásah a podobný osud potkal i čarodějův a čarodějčin Arc Lash.

Oproti tomu třeba takoví nekromanti si spíš polepšili. Specializace na golemy nebo kostlivce přidává dalších 10 % k útoku, Blood Lance nedává 67,5 % poškození, ale rovnou 80 %, a stejně tak Blood Wave štípe za 120 % místo 90 %.

Postupně se zlepšuje také stabilita, výkon hry a různé bugy. I když autentikační chyba, se kterou se potýkají majitelé PlayStationů, vyřešena stále není.  

Uvidíme, jaké žongly přinesou první dny ostrého vydání pro všechny majitele. Můžete si být jistí, že Blizzard s balancováním ještě nekončí.

Diablo IV vychází zítra, tedy 6. června, na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 a PS5.

Nejnovější články