zdroj: Flying Squirrel Entertainment

Ambiciózní střílečka Battle Cry of Freedom pošle stovky hráčů na smrt ve válce Severu proti Jihu

30. 11. 2021 12:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio Flying Squirrel Entertainment po dlouhých deseti letech konečně vidí blížící se konec vývoje svého opusu Battle Cry of Freedom. Tvůrci stojící za opěvovaným rozšířením Napoleonic Wars pro Mount & Balde: Warband svůj vlastní titul zasadili opět do 19. století, tentokrát do nejkrvavějšího konfliktu v historii Ameriky – občanské války Severu proti Jihu.

Battle Cry of Freedom je nemálo ambiciózní multiplayerová střílečka, v níž se má střetnout na 300 hráčů v rolích vojáků zastupujících státy Unie či Konfederace. Vývojáři kladou důraz na historickou přesnost, takže si dali záležet například na uniformách a zbraních.

Skutečnými místy se inspirovalo i 14 obřích map, které doplňuje generátor nahodilých map i editor map pro hráče, kteří by rádi vytvořili svá bojiště a sdíleli je s ostatními hráči. Nešetřilo se ani v oblasti povolání, kterých jsou desítky.

Battle Cry of Freedom zdroj: Flying Squirrel Entertainment

Vedle inženýra schopného vykopávat zákopy, budovat barikády a nastražovat výbušniny je tu například i hudební stránka, tedy možnost hrou na bubny, pikoly, housle či piana zvyšovat morálku svých spolubojovníků. Samozřejmě jsou tu i vůdcovské role a mnoho dalších.

Jelikož usednete i za nejrůznější děla schopná střílet mnoho druhů projektilů, počítejte se zničitelným prostředím. Výbušným útokům nepodlehnou jen ploty, stěny a stromy, ale i celé budovy a mosty.

Tisková zpráva láká ještě na komunitou řízené, historicky přesné, taktické bitvy, přičemž s pomocí 120 serverových nastavení si vytvoříte podmínky na míru vašim preferencím. Battle Cry of Freedom zní opravdu megalomansky a už v první polovině příštího roku se na vlastní prsty přesvědčíme, zda desetiletý vývoj stál opravdu za to.

Není to jediný případ, kdy se tvůrci obsahu pro Mount & Blade rozhodli pro vývoj své vlastní hry. Jiný tým, studio Brytenwalda zodpovědné za stejnojmenný mod pro Mount & Blade: Warband i oficiální rozšíření Viking Conquest, koncem srpna vydal akční sci-fi RPG Beyond Mankind: The Awakening, které ale soudě dle hodnocení na Steamu mnoho lidí nepřitáhlo a ty, které přitáhlo, zklamalo. Tak snad to nebude případ Battle Cry of Freedom.

Nejnovější články