zavřít

Po mnoha a mnoha letech ve vývoji vyšla kreativní hra Besiege

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

V době, kdy na trh prorazil téměř všemocný nástroj na tvorbu her zvaný Dreams, vychází kreativní hra, která na začátku svého veřejného vývoje neměla obdoby. Besiege byla jednou z prvních her s velkou svobodou v budování vlastních strojů z jednotlivých součástek. Sami jste v ní tvořili pozemní i vzdušná vozidla, programovali jim různé funkce, a to vše s cílem dobýt dané místo v jednom z mnoha scénářů. Předběžný přístup teď skončil a plná hra stojí jen pár korun.

zdroj: Archiv

Besiege si po celých pět let v early accessu udržovala poměrně stálou komunitu. Na začátku v roce 2015 šlo o tisíce hráčů tvořících nejrůznější výtvory v jednu chvíli, za poslední rok se toto číslo pohybovalo spíš v řádu stovek, ale nikdy nekleslo pod 300. Jak s tím zahýbalo včerejší vydání verze 1.0? Besiege se podle SteamCharts vyšplhala na rekordních 9 tisíc hráčů. Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží.

V Besiege se můžete pustit do kampaně pro jednoho hráče, ve které postupně čelíte 54 úrovním rozprostřeným mezi čtyři ostrovy, ve kterých na vás čekají rozličné výzvy. Někdy jde o povraždění vojáků, jindy o stržení celého hradu. Rozhodnete se pro plamenomet, nebo děla? Ale pozor, ať se vaše dřevěné zařízení samo nevznítí, případě ať se pod silou výstřelu z děla nerozláme na kousíčky.

zdroj: Archiv

Svým způsobem je Besiege simulace, kterou pohání především propracovaná fyzika. Musíte počítat s gravitací, váhou výtvoru a dalšími nezbytnostmi. Kromě kampaně pro jednoho hráče se nabízejí i kooperativní scénáře, případně se můžete pustit do boje proti jiným hráčům.

Čím ale hra žije asi ze všeho nejvíc, je sdílení výtvorů s ostatními. I když je hlavní zasazení hry směřované do středověku, není problém vytvořit funkční sporťák, moderní letadlo či všelijaké praštěné vynálezy s funkcemi, které nemusí nutně sloužit k zabíjení vojáků a demolování hradeb.

Vydáním hry vývoj nekončí. Studio Spiderling bude dále pracovat na vylepšování částí, které potřebují vylepšit, zároveň budou zkoušeny nové experimentální funkce. Besiege se na Steamu běžně prodává za 8 eur, ale až do 25. února je ve slevě za pouhá 4 eura. A z vlastní zkušenosti mohu říct, že stojí za vyzkoušení.

Tagy: budovatelska sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.