Sony příští čtvrtek představí hry pro PS5
zdroj: Sony

Sony příští čtvrtek představí hry pro PS5

29. 5. 2020 17:20 | Bleskovky | autor: Aleš Smutný |

Šeptanda už toho ohledně dalšího velkého oznámení ze strany Sony vyšeptala hodně, ale konečně to máme černé na bílém. Ve čtvrtek 4. června (a ne o den dřív, jak se čekalo), od 10 hodin večer se dozvíme hodně o PlayStationu 5 a „budoucnosti hraní.“ Aktuálně stále můžeme jen hádat, zda se konečně představí PS5 v celé své kráse, ale osobně tipuji, že ne.

Na cca hodinu trvající přenos totiž upozorňuje pohled na už dříve viděný ovladač DualSense (což není až tak velký důkaz) a především šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan říká, že půjde o „první pohled na hry, které si zahrajeme poté, co PlayStation 5 vyjde o těchto svátcích.“ Svátcích v kontextu termínu „holidays“, což znamená, že můžeme čekat vydání kdykoliv od listopadu po polovinu prosince. Nicméně se tak hlavně jedná o potvrzení faktu, že konzole skutečně zvládne, i přes výrobní problémy kvůli COVID-19, letošní launch.

Dá se čekat, že uslyšíme jak o zpětné kompatibilitě, tak i nových hrách, se kterými by měla nová konzole startovat do života. My samozřejmě budeme tento přenos také streamovat a okamžitě prodiskutujeme všechny oznámené tituly a případně další detaily ohledně konzole.

Nejnovější články