Launch PlayStationu 5 byl nejsilnější v historii platformy
zdroj: Sony

Launch PlayStationu 5 byl nejsilnější v historii platformy

26. 11. 2020 13:43 | Bleskovky | autor: Pavel Makal |

Launch nové generace konzolí provází na obou stranách potíže s nedostatkem kusů, což pro celou řadu hráčů z velké herní události, jaká se opakuje zhruba jednou za sedm let, učinilo spíše fiasko. V Sony mají přesto důvod k oslavám, protože zájem o PlayStation 5 překonal veškerá očekávání.

Oficiální účet PlayStationu na Twitteru říká, že zájem o novou konzoli je zcela bezprecedentní a PlayStation 5 má za sebou nejúspěšnější launch v historii značky. Bohužel zatím nemáme k dispozici konkrétní čísla, a musíme se tedy spokojit jen s tímto prohlášením, stále je ale třeba připisovat mu slušnou váhu, už jen proto, jak masivním úspěchem byly generace PS2 a PS4.

V Sony očekávají, že nová konzole překoná v prvním fiskálním roce rekord nastavený PlayStationem 4, tedy 7,6 milionu prodaných kusů. Zdá se, že jediné, co tomu může zabránit, je dostatek dostupných kusů, poptávka je masivní.

Tweet zároveň slibuje, že by se snad ještě do konce roku měly objevit další kusy, otázka je, zda se tento příslib týká i našeho trhu. Předchozí generaci PlayStationu si až dosud pořídilo přes 113 milionů hráčů. Důvod k oslavám je i u konkurence, také pro Xbox je Series X a S největším launchem historie.

Nejnovější články