Doom lze hrát i na těhotenském testu
zdroj: tisková zpráva

Doom lze hrát i na těhotenském testu

8. 9. 2020 10:26 | Bleskovky | autor: Pavel Makal |

Jaký je nejzvláštnější kus hardware, na kterém jste někdy něco hráli? Nějaký obskurní starý mobil? Chytrá lednice? Amazon Echo a jeho Skyrim? Všechny tyto tipy překoná výkon Foona Turinga. Ten totiž dokázal rozjet Doom na těhotenském testu. Ano, čtete správně.

Turing se specializuje na zkoumání možností různých technologií. Už během víkendu na Twitteru předvedl ukázku Doomu, který běží na těhotenském testu, byl to ale jen render. Následně se mu malé zařízení podařilo připojit k ovládací jednotce a ukázal, že i na mikropočítači, který je určen k tomu, aby byl počůrán a následně vyhozen, si můžete relativně slušně zahrát herní legendu od id Software.

Na maličkém monochromatickém displeji sice možná budete chvíli tápat, ukázka z první úrovně kultovní hry je ale nezaměnitelná a animace umírajících zombií a impů člověk zkrátka pozná i v takto kompromisních podmínkách.

Doom se už objevil na celé řadě zařízení, od tiskáren až třeba po fotoaparáty. Těhotenský test je ale patrně nejpůsobivějším úspěchem. Jaký limit bude pokořen příště?

Nejnovější články