Autoři Hitmana otevírají nové studio v Istanbulu, pracovat bude hlavně na nové bondovce

17. 3. 2023 9:55 | Bleskovky | autor: Jan Slavík |

IO Interactive se rozrůstá - na Twitteru oznámilo otevření nové pobočky v Istanbulu. Turecké hlavní město se stalo již čtvrtou lokalitou, kde autoři populární série s holohlavým vrahem sídlí. Ty ostatní jsou Kodaň, Malmö a Barcelona, mimochodem. Fajn výběr.

Studio si Istanbul vybralo především kvůli jeho unikátní pozici mezi Evropou a Asií a prohlašuje ho za zásadně důležitou součást růstu i úspěchu firmy. Istanbulský tým prý bude hrát klíčovou roli v práci na hrách ze série Hitman, plánovaném magickém dobrodružství s pracovním označením Project Fantasy i chystané bondovce s kódovým názvem Project 007.

Existuje jistá pravděpodobnost, že se jako první novinky dočkáme právě agenta s povolením zabíjet. Kreativní šéf a spoluvlastník IOI Christian Elverdam totiž před několika dny v rozhovoru pro Eurogamer prozradil, že vlajkovou sérii s plešatým zabijákem na chvíli nechají spát, protože se naplno soustředí na jinou agentskou fantazii. Čímž samozřejmě myslel hru s Jamesem Bondem. Zatím ale nevíme, kdy se chystaných projektů IO Interactive dočkáme.

Nejnovější články