zavřít

Kingdom Come představuje hereckou legendu v roli šíleného vědce

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Brian Blessed je Konrad Kyeser. Tahle věta bude okamžitě dávat smysl každému odborníkovi na německé vynálezce a inženýry 15. století, který ve svém volném čase rád sleduje seriál Černá zmije a sleduje vývoj české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance. Úžasný britský charakter Blessed se zhostil jedné z centrálních příběhových rolí a o svých zážitcích se velmi osobitě rozpovídal (a rozezpíval) v následujícím videu.

„Všechno je pro mě jako Everest, včetně tohoto projektu,“ vysvětluje Brian a ví, o čem mluví. Tenhle dnes už osmdesátiletý vousáč se totiž v době svého útlého mládí, když mu bylo pouhých 64 let, vydrápal na vrchol nejvyšší hory světa pěkně bez kyslíku. Sice hry většinu času označuje jako „playstationy“, ale druhým dechem je chválí jako budoucnost zábavního průmyslu a libuje si, jak skvělý scénář si pro něj ve Warhorse připravili.

Svou postavu, německého šlechtice Konrada, označuje za „šíleného vědce“. Tenhle chlapík pro vás bude ve hře sestavovat trebuchety a další podobné zázraky středověké technologie. Kyeser doopravdy existoval, dokonce se mu říkalo „bavorský Da Vinci“, a právě historická povaha téhle postavy Blesseda zaujala. Je to prý lepší, než když namlouvá různé vymyšlené obry, bohy nebo řecké hrdiny.

Nemůžu se zbavit pocitu, že s touhle výstřední legendou musí být radost pracovat. Nasvědčuje tomu například scéna, při níž Brian z některého vývojáře loudí české slovo „složitý“ a pak ho se zálibou několikrát opakuje. A pak je tu ještě vtipnější moment, kdy Blessed zničehonic prohlásí, že je trénovaný operní herec, a vyrazí ze sebe dokonalou árii, která div neusmaží místní mikrofony. Následně dokonce vyjde najevo, že Dan Vávra je tenor, a my všichni jsme zase o něco moudřejší.

Tagy: RPG historická česká hra

Zdroje: PC Gamer

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.