Spoluzakladatel BioWare doporučuje akční RPG Consortium: The Tower
zdroj: tisková zpráva

Spoluzakladatel BioWare doporučuje akční RPG Consortium: The Tower

7. 4. 2016 10:58 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Akční RPG Consortium: The Tower to má těžké. Nadějně vypadající kyberpunkové hra od tvůrců Consortia totiž pohořelo na Kickstarteru, kde z požadovaných 450 tisíc kanadských dolarů vybralo „jen“ 183 tisíc. Tvůrci z Interdimensional Games se ale nevzdávají a vydali se dosáhnout úspěchu na konkurenční Fig, kde chtějí 300 tisíc dolarů (už amerických). A vzhledem k tomu, že za jeden den vybrali 139 tisíc, se zdá, že tentokrát kampaň uspěje.

Je třeba poznamenat, že za impresivní částkou stojí především stotisícová investice od jediného investora – zakladatele BioWare Grega Zeschuka. Hra musí ještě vybrat dalších 120 tisíc od jiných přispěvatelů i investorů. Samotný koncept Consortium: The Tower ale vypadá natolik dobře, že budu hře držet palce. Jde totiž o nápaditou variaci na Deus Ex, především díky širokému spektru možností, jak řešit jednotlivé situace. V kůži hlavního hrdiny totiž nemusíte jen protivníky vystřílet, ale také ukecat nebo se prostě proplížit. Nejvíc ale Consortium: The Tower sbírá RPG body v tom, že není zcela jasné, kdo je protivník - hodně záleží na vašich volbách.

Píše se rok 2042 a v roli Bishopa Six, důstojníka jednotek Consortium, musíte s několika kolegy vyřešit krizovou situaci v londýnské Churchill Tower. Cílem je zlikvidovat teroristy, kteří drží rukojmí. Jakkoliv se ale situace zdá být jasná, Bishop Six začne brzy odhalovat, že vše je mnohem složitější. Nejen, že akci sledují v přímém přenosu miliony lidí, ale zákulisní hry Consortia, únosců a dalších frakcí, včetně londýnské policie, která přímo s Consortiem nespolupracuje, vytváří prostředí pro mnoho teorií a také omylů v odhadu situace.

zdroj: Archiv

Vývojáři koncipují Consortium: The Tower jako uzavřenou oblast, která reaguje na všechny kroky hráče. Každý chce být s Bishopem zadobře, ale zároveň se jej snaží zmanipulovat ke svým cílům, které nejsou moc jasné. Můžete být věrní Consortiu, ale v jejich verzi pohledu na svět se začnou objevovat trhliny. Navíc vám neznámí sponzoři našeptávají, ať se na kolegy vykašlete a jdete jejich cestou.

Do toho je zde tajemná umělá inteligence Consortium King a samozřejmě i teroristé, kteří mají vlastní cíle. Může se klidně stát, že vaše kroky povedou k tomu, že na vás Consortium pošle jiného Bishopa, který vás má ulovit...

Šancí na roleplay je ve hře mnoho. Kupříkladu můžete kdykoliv a s kýmkoliv navázat rozhovor a snažit se jej k něčemu přimět. U každého vidíte i jeho postoj vůči vám – čím vyšší číslo, tím pravděpodobnější je, že se pustí do konfrontace. Navíc postoj k vám ovlivňuje i to, zda máte v ruce zbraň, zda zabíjíte lidi apod. To podporuje i možnost znovuhratelnosti, byť je v tuto chvíli těžké tušit, zda prozrazením klíčových bodů zápletky neztratí hra na atraktivitě.

zdroj: Archiv

Consortium: The Tower vypadá velmi nadějně, jakkoliv je vizuální zpracování prototypu neotesané. Stylizaci je podobná prvnímu Consortiu, ze kterého dokonce půjde přenést uložené pozice. Abyste si ale The Tower užili, prý první hru znát nemusíte.

Asi nejlepší doporučení ale dává Zeschukových 100 tisíc dolarů a komentář, proč do hry investoval takovou částku: „Vývojáře znám opravdu dlouho, takových patnáct let. Navíc mi přijde, že ta hra je opravdu zajímavá. Větvené vyprávění vypadá vážně skvěle. Také si myslím, že hra by prostě měla vzniknout. Je unikátní a bude vyčnívat z řady. Propracovanost hratelnosti na lidi podle mě hodně zapůsobí.“

Pokud vás Zeschuk přesvědčil nebo ještě lépe, zkusíte se nechat přesvědčit prezentací tvůrců, zamiřte na Fig, kde najdete další informace.

Nejnovější články