Akce Manhunt na Novém Zélandu zakázána
zdroj: tisková zpráva

Akce Manhunt na Novém Zélandu zakázána

13. 12. 2003 14:14 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Přestože je akce s názvem Manhunt určena pouze hráčům vybaveným konzolemi, mohli jste se o ní na našich stránkách párkrát dočíst a k vidění pro vás máme i galerii plnou obrázků z PS2 verze hry.

manhuntps2 zdroj: tisková zpráva Pozornost si tento titul vysloužil nejen proto, že pochází z dílny stejných vývojářů jako GTA (RockStar Games), ale hlavně kvůli své brutalitě. Jeho náplní je totiž zmasakrování všeho, co se hýbe. A to doslova, protože jenom tak se dostanete do čtyř bonusových úrovní hry. Asi je vám jasné, co teď bude následovat. Pokud hádáte, že informace o zakázání prodeje hry, pak hádáte správně.

O kámen úrazu, který dostal nálepku násilí ve hrách, tentokrát zakopli cenzoři na Novém Zélandu. Nutno říci, že v případě Manhunt, nejde o rozhodnutí, které by se nedalo pochopit. Přeci jen se tato hra zdá být mnohem násilnější než jakýkoliv jiný titul, včetně GTA3, které se na Novém Zélandu sice prodává, ale s velkými omezeními a pouze osobám starším 18 let. Jak upozorňuje šéf cenzury Bill Hastings, věc s Manhunt je o to horší, že zde nejde "pouze" o zavraždění všeho, co vidíte, ale navíc si ještě můžete vybrat intenzitu brutality zabití oběti. Kromě toho, jako zbraně zde lze použít takové věci jako střepy, škrtící drát, plastikový sáček nebo mačetu. V rozhodnutí o zakázání prodeje titulu, které má 12 stránek, byla dostupnost hry se všemi jejími hororovými, krutými, násilnickými a kriminálními prvky označena za škodlivou veřejnému blahu.

zdroj: Stuff

korgull

Nejnovější články