Nejaktuálnější otázka mnoha hráčů asi směřuje k tomu, zda bude Tacoma de facto stejnou hrou jako Gone Home. Tedy uzavřeným prostorem, kterým procházíte a postupně odhalujete skrytý příběh. Odpověď je nejasná, ale asi by se dala shrnout do: „ano i ne.“
Tacoma zjevně bude primárně o prozkoumávání prostředí a odkrývání příběhu. Zároveň ale vývojář, tajemný jako hrad v Karpatech, naznačil, že nepůjde jen o chození a sledování záznamů. Určitou roli totiž sehraje i fakt, že na základně je jen velmi nízká gravitace z tělesa, kolem kterého Tacoma obíhá. Proto budou jednotlivé prostory v poněkud jiném rozložení než je běžné. Ačkoliv nebudete s gravitací přímo manipulovat, adaptace na realitu a její využití při prozkoumávání základny je pro úspěch ve hře zásadní.
„Tacoma je rozhodně o životě lidí, kteří žijí na stanici, takže spousta materiálu se týká jejich každodenního života, který je v tomto prostředí specifický. Příběh lidí jako osobností je pak tím, co začnete odhalovat. Jde o velmi odlišné zasazení od familiárního 'takže jsem v domě'.“
Právě v radikálním rozdílu mezi prostředím domu z Gone Home a vesmírné stanice se všemi jejími zákonitostmi, má asi spočívat hlavní trumf Tacoma. Čekám, že skrz několik příběhů budeme odhalovat samotné sci-fi zasazení, kdy se odkryjí zákonitosti života na stanici i sled událostí.
zdroj: YouTube.com
„Chceme, aby hráči byli překvapení prostředím a tím, jak probíhá interakce s prostředím, jaká je role hráče a tak dále. Stanice je zkrátka zajímavé místo.“
Zdá se tedy, že tvůrci z Fullbright, kteří se logicky nechtějí vzdávat základní kostry úspěšné Gone Home, zároveň hodlají zabodovat tím, že hráče překvapí unikátním charakterem stanice Tacoma.
„Pro nás je důležitou částí vývoje fakt, že se chceme posunout od konceptu familiarity. Koncepčně se prostě chceme posunout od zasazení a fikce za Gone Home,“ vysvětluje Gaynor. Vašim zrakům doporučuji i zbytek dlouhého rozhovoru o uměleckém konceptu hry.