zavřít

Vydejte se pro vodu pro svůj vyprahlý kmen v krásné plošinovce Ayo: A Rain Tale

Windows MAC

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Žijeme si jako králové. Zvedneme se z gauče, uděláme deset kroků do kuchyně, otočíme kohoutkem a rázem máme sklenici plnou křišťálově čisté vody, kterou svlažíme narůstající žízeň. Ale ne každý na našem světě má takové štěstí. Na problém s nedostatkem pitné vody chce upozornit překrásná skákačka Ayo: A Rain Tale.

Přestože Afrika není jediným místem, kde v některých částech prakticky neznají slovo vodovod, plošinovka Ayo se zaměřuje právě na tuto vyprahlou kolébku života. Pokud však očekáváte nějakou depresivní adventuru se srdceryvnými příběhy po vzoru This War of Mine, tak se netěšte/neděste. Ayo sice znázorňuje obrovský problém, ale znázorňuje ho paradoxně krásným způsobem.

Ve hře se ujímáte titulní Ayo, mladé dívky, která se den co den vydává na dalekou cestu pro pitnou vodu, bez které její kmen v extrémních subsaharských podmínkách moc dlouho nepřežije. Ayo po cestě čelí mnohým nebezpečím, od zrádného poskakování po kamenech, přes pouštní bouře a lávou zalité jeskyně, až po mocné protivníky v podobě obřích štírů a býků.

Na své dlouhé cestě, která se táhne napříč dnem i nocí, potkáte i přátelská stvoření s vůlí pomoci vám při řešení některých hádanek. Cesta totiž není vždy zcela průchozí a jakoby nestačilo nést na zádech dvacetikilové vědro s vodou, občas musíte zapojit i mozek a další svalstvo.

Ayo: A Rain Tale poukazuje svým přehnaně náročným průchodem úrovní (není to simulátor...) na závažnost problematiky pitné vody, které každý den čelí miliony obyvatel Afriky a dalších koutů světa. Zároveň však svým kouzelným vizuálem dává najevo, jak je život krásný, ale nefér. Ve skutečnosti totiž spousta žen mrhá svým časem na cestách pro vodu, když by mohly být doma se svými dětmi. Často však chodí pro vodu i jejich děti, které kvůli přežití zanedbávají školu a připravují se tak o vidinu lepší budoucnosti.

Samozřejmě se pracuje na tom, aby všichni na planetě Zemi měli stejný přístup k pitné vodě, ale jedná se o běh na velice dlouhou trať. Krásu Afriky a obtížnost zdejšího života okusíte v Ayo: A Rain Tale za aktuálních 7 eur na Steamu.

Tagy: Afrika adventura plošinovka 2D kmeny skákačka

Zdroje: IndieGames

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.