zavřít

V Corrupt Cup Contest! budete uplácet kvůli pořádání mistrovství světa ve fotbale

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

V souvislosti s korupčním skandálem FIFA a mistrovstvím světa v Kataru se britské nezávislé studio Good Sport Games Limited pustilo do vytváření Corrupt Cup Contest! Jak už název říká, cílem bude získat pro svou zem pořadatelství fotbalového šampionátu a to jakýmikoliv dostupnými prostředky. Samozřejmě, můžete být za poctivé, snaživé funkcionáře, kteří pořádají oficiální PR akce, ale upřímně, myslíte si, že v konkurenci místních Blatterů, Ivánků apod uspějete? Tím spíše, že nemusíte hrát jen proti AI, ale i živým hráčům – a ti si jistě korupční servítky brát nebudou.

K tomu, abyste získali pořadatelství turnaje GAFS (Global Association For Sport) budete muset získat politickou podporu u ostatních delegátů. Jak už bylo řečeno, můžete zvolit morálně čistou cestu oficiálních večeří, PR kampaní, zvaní delegátů do své země apod. A nebo ušetříte za všechny tyhle tanečky okolo a půjdete přímo „k věci.“ Proč zvát delegáty k sobě domů, když jim můžete rovnou dát dům? Nebo hodinky. Nebo elegantní kufřík s penězi.

Na kampaň máte samozřejmě omezený obnos financí, takže musíte dobře rozmýšlet koho uplácet a jak. Navíc, vaše činnost po čase vzbudí podezření u médií a tak je třeba ji udržovat dostatečně skrytou. Jiní zástupci zemí se samozřejmě snaží podobným způsobem získat mistrovství pro sebe, takže jde především o závody v korupčním zbrojení. Naštěstí není problém začít třeba s očerňovací kampaňi proti zástupci, který se svou zemí vede. Stejně tak se můžete spojit s jiným zástupcem proti třetímu, samozřejmě dočasně, abyste konkurenta dostali ze hry. Jen počítejte s tím, že tato přátelství nemohou být trvalá.

Tyto zákulisní praktiky získávají na atraktivitě ve chvíli, kdy se potká více hráčů v rámci multiplayeru. V něm se do souboje může pustit až osm hráčů a v tu chvíli už rozhoduje každý krok, každá utracená libra, každý článek o tom, která země získá prvenství. Tím spíš, že nevíte, jak budou všichni delegáti z celého světa hlasovat. Víte jen o hlasech, které jste si zajistili a tak se informace o rozložení sil stává další zbraň na vaší cestě správného bafuňáře.

Corrupt Cup Contest! by měla disponovat solidní znovuhratelností díky tomu, že při každém rozehrání se mění rozložení sil ve světě, mění se pozornost médií, náhodné události apod. Vždy se tedy musíte adaptovat na unikátní nastavení fotbalové politiky. Důležitý je i fakt, že šampionát může pořádat jen ten, kdo má nadpoloviční většinu hlasů. Pokud ta není, vypadne ze soutěže země s nejmenším počtem hlasů. Delegáti přitom volí druhou a třetí možnost pro případ, pokud by jejich první zvolená země vypadla. Má tak smysl přesvědčovat i delegáty, u nichž třeba neskončíte na prvním místě zájmu. Protože kdo ví, třeba jejich vyvolený favorit vypadne a vy pak dostanete hlasy v druhé fázi hlasování.

Hra je momentálně na Steam Greenlight, přičemž v polovině roku bychom se měli dočkat early access verze. Celkově představuje Corrupt Cup Contest! zajímavý nápad, který spojuje aktuální kritiku s parodickou simulací. Je samozřejmě otázka, nakolik se podaří vyladit hratelnost, aby nešlo jen o předvídatelné přelévání statistik mezi jednotlivými kandidáty. Nejvíce nadějí ale budí možnost multiplayeru, kdy se budete s dalšími hráči domlouvat proti momentálně nejsilnějšímu a míra zákulisních tahů se neomezí jen na uplácení umělé inteligence.

Tagy: strategie humor fotbal simulace

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.