zavřít

Thorvalla je mrtvá, Henkel pracuje na fantasy RPG Deathfire

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Guido Henkel to naposledy zkoušel na Kickstarteru se sympaticky vypadajícím RPG Thorvalla, které žalostně selhalo a tento tvůrce her ze série Realms of Arkania se smutně stáhl do ústraní. Nyní se po několika měsících vrací s novým RPG. Thorvalla je prý mrtvá, ale v malém týmu lidí pracuje na fantasy RPG z pohledu první osoby, které by mělo na obrazovky vrátit zlatý věk fantasy. Což osobně vidím jako spíše negativum, ale někdo prostě má ty hodné vznešené elfy a hrabivé trpaslíky rád...

Hra má zatím pracovní název Deathfire, ale prý je docela dobře možné, že z něj bude i název oficiální. Jakkoliv mne odradila zmínka o zlatém věku fantasy, tak dobře zní samotný koncept Deathfiru. Základem bude družina, takže v dobrodružství nebudete sami a důraz na příběh. To vede k jednomu – nebude to otevřený svět, ale velmi silně kontrolované prostředí, které má zaručit ten správný emocionální dopad na hráče. Prostě důkaz toho, že s dobrým scénářem a konceptem není linearita sprosté slovo.

Jako další plus vidím návrat klasického krokování. Hurá čtverečkovanému papíru! Henkel se odvolává na klasiky, vlastně doslova titány jako je Dunegon Master a nebo Wizardry. Z toho prvního si má vzít kompletní ponoření hráče, z toho druhého propracovaný RPG systém. Prý už je hotový design postav, lépe řečeno jejich charakteristik a v ničem si prý nezadá se systémem Realms of Arkania. O statistikách, které budou formovat vaši družinku si můžete přečíst na Henkelově blogu.

Volit budete moci mezi šesti rasami (vrací se i sněžný elf) a osmi povoláními, kde kromě těch standardních najdete i křižáka nebo stínového tanečníka. Jak si můžete prohlédnout na obrázku níže, Henkel do Deathfiru nacpal zase pořádné kvantum schopností, které mají definovat povahu a reakce vašich hrdinů i mimo boj. Najdete zde i negativní atributy, což je věc sympatická, kdo by chtěl hrát za bandu ušlechtilých Dušínů? Deathfire má být vytvořen pomocí Unity3D, do nějž se Henkel v poslední době zamiloval.

Tagy: fantasy RPG

Zdroje: PC Gamer,Guido Henkel

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.